Ranní GBP/USD - Čtvrtek 5.9.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Včerejší den nebyl příliš šťastný pro britského premiéra Borise Johnsona, když dolní sněmovna parlamentu zajistila další odklad BREXITu až do konce ledna 2020 v případě nedohodnutí se s EU a neprošel ani návrh předčasných voleb. Toto všechno podpořilo britskou měnu při razantním posílení britské měny o dalších 170 pips proti americkému dolaru. 


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnešní nejdůležitější fundament přijde ve 14:15 z USA a bude jím ADP report zaměstnanosti následovaný nevýrobním indexem PMI-ISM v 16 hodin. O půl hodiny později promluví členka Bank of England Silvana Tenreyro. Vyznačené cenové úrovně zůstávají bez přesunů, jen střední žlutá úroveň se přemístila dva levely výše. I když poslední dvě obchodní seance byly pro libru velmi pozitivní, tak právě po tak silném růstu by mohla přijít menší korekce. Každopádně britská měna stále ještě nemá vyhráno a děj okolo BREXITu ještě může pořádně zamíchat kartami.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy