Ranní GBP/USD - Středa 4.12.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Po delší době byla obchodní seance na měnovém páru GBP/USD nádherně růstová a cena se snažila překročit šestitýdenní rezistenci. K čemuž jí chybělo už jen velmi málo. Za tímto růstem nehledejme posilování britské libry, ale hlavně oslabení amerického dolaru. Což se projevilo napříč celým trhem včetně akciových indexů a zlata. Mr. Trump opět svým prohlášením o možném odložení obchodní dohody s Čínou kompletně zahýbal finančními trhy.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Dnes v 10:30 na nás čeká v makrokalendáři vyhlášení výsledku PMI za služby z Velké Británie. Odpoledne ve 14:15 vyjde ADP report o zaměstnanosti mimo zemědělství a v 16 hodin nevýrobní index ISM. Nejen díky těmto fundamentům by mohlo být na trhu živěji, protože prohlášení Mr. Trumpa by mohlo mít ještě setrvačnost. Co se týká vyznačených cenových linií,  tak střední žlutá linie se posunula o několik levelů výše, jinak ostatní vyznačené cenové hladiny zůstávají na svých místech.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy