Ranní GBP/USD - Čtvrtek 4.7.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Měnový pár GBP/USD během včerejší obchodní seance nepředvedl nic zajímavého. Cena pouze nevýrazně prorazila supportní úroveň 1,2580 až 1,2584 , ke které se následně vrátila a drží se u ní prakticky do teď.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Pokud se podíváte do makroekonomického kalendáře, tak dnešní obchodní den není z hlediska fundamentálních zpráv pro GBP a USD nijak zajímavý. I když z britské ekonomiky přicházejí dobrá data, tak toto všechno snažení táhne ke dnu nejasné dění spojené s BREXITem. Výsledkem pak jsou nejasné boční pohyby podobné těm včerejším. Takovéto situace v grafu samozřejmě každého intradenního tradera znechutí. Obávám se, že tomu nebude jinak ani dnes.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ:
 Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.10.2019

09:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

21.10.2019

15:11

Přehled nejzajímavějších fundamentů nadcházejícího týdne. Příliš zajímavých makrodat nadcházející týden nenabídne a investoři budou nadále především sledovat vývoj vyjednávání o brexitu, jelikož se o víkendu nepodařilo sjednanou dohodu schválit v britském parlamentu. 

Podrobnosti

21.10.2019

11:38

Britská libra dnes vůči americkému dolaru dál posiluje. Prozatímní pozitivní náladu lze sledovat i na akciových indexech.

Podrobnosti