Ranní GBP/USD - Pondělí 2.12.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Ani během posledního listopadového dne se nestalo nic zásadního co by pomohlo měnovému páru GBP/USD z více jak šestitýdenního cenového range.

GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Na první prosincový pracovní den jsou pro měnový pár GBP/USD v makrokalendáři připraveny dva fundamenty. V 10:30 vyjde z Velké Británie výrobní index PMI a ve 14:30 ten samý z ekonomiky USA. Což zřejmě opět nebude stačit na vybočení z bočního trendu. Do voleb britského parlamentu, které se konají 12. prosince, už zbývá jen pár dní, a právě tato událost by mohla být katalyzátorem k větším pohybům.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy