Ranní GBP/USD - Pátek 2.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15Bank of England včera ponechala úrokové sazby beze změny na 0,75 % s tím, že je připravena do budoucna sazby snížit společně s dalšími centrálními bankami. Také zhoršila výhled růstu na zbytek roku a rok příští kvůli možnému BREXITu bez dohody a náznakům zpomalení světové ekonomiky. Cena měnového páru GBP/USD se pohybovala od první rezistence po první dodatečně vyznačený support s čárkovanými okraji. Po zpětné kontrole grafu H4 jsem musel uznat, že tato cenová úroveň má na těchto cenách své oprávněné místo, což se potvrzuje i dnes ráno.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Důležité výsledky dnes přijdou hlavně z USA ve 14:30. Průměrná hodinová mzda, NFP report zaměstnanosti a celková hodnota nezaměstnanosti a následně v 16 hodin spotřebitelská důvěra. Nechme se tedy překvapit, jak se páteční trh s tímto přívalem fundamentů vypořádá. Kromě čárkovaně označené supportní zóny zůstávají ostatní cenové úrovně bez úprav.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ:
 Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti