Ranní GBP/USD - Čtvrtek 1.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15Přibližně až do včerejšího vyhlášení ADP reportu v USA se cena britské libry za jeden dolar držela okolo první modré rezistence a poté se docela razantně vydala k druhé a nakonec i velmi těsně k třetí modré rezistenci na ceně 1,22488. Poté už ale začal americký dolar razantně posilovat a cena doputovala až k žlutému supportu. Dolar tedy své ztráty nejen že smazal, ale ještě mírně posílil. Vyznačené cenové úrovně posloužily jako přesné cenové vodítko.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1Včerejší den se nesl ve znamení amerického dolaru. Ten dnešní bude z velké části ve znamení britské libry. Raději si tedy zkontrolujte výčet dnešních fundamentů v makrokalendáři, který je docela obsáhlý. Americký dolar posiloval i v noci ze středy na čtvrtek a pokud by v tom pokračoval, tak od 33 měsíčních minim ho dělí už jen nějakých 190 pips. Buďme tedy ve střehu.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ:
 Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

22.08.2019

09:05

Včerejší obchodní den zakončil zápis ze zasedání FEDu, který přesunul pozornost investorů na páteční komentář Powella. Ropa i přes snížení US zásob oslabila, globální výhled přehlušil aktuální údaje.

Chci číst

22.08.2019

07:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

21.08.2019

15:54

Data z Kanady i z USA jsou pozitivní, dobrou náladu na trzích může zkazit večerní FOMC meeting.

Podrobnosti