Ranní GBP/USD - Středa 14.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Jako mezi dvěma mantinely, tak by se dal ve zkratce vystihnout včerejší vývoj měnového páru GBP/USD. Dobré výsledky z britského trhu práce mohly být příčinou počátečního posilování britské měny vůči americkému dolaru. Cena se nejdříve vydala ke žluté střední úrovni, která posloužila jako rezistence a následoval odraz k prvnímu supportu. Cenové úrovně, odvozené z období téměř před třemi lety, plní tedy svoji funkci zatím víc než dobře.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Hodnota britské inflace je jediná zpráva z makrokalendáře, která by dnes mohla nějak ovlivnit vývoj měnového páru GBP/USD. K jejímu vyhlášení dojde v 10:30. Cenové úrovně ponechávám bez jakýchkoliv úprav. Mějme však na paměti, že 34 měsíční minima jsou už opravdu velmi blízko.


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

16.12.2019

07:05

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Chci číst

13.12.2019

10:57

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Podrobnosti

13.12.2019

09:29

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti