Ranní GBP/USD - Pátek 16.8.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence. 

GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Včerejší obchodní seance byla o poznání zajímavější než ty tři předešlé. Dobré výsledky maloobchodních prodejů z Velké Británie přispěly k posílení libry, což ale nemělo dlouhého trvání. Odpoledne přišly také pozitivní výsledky maloobchodních prodejů z USA a hlavně velmi pěkný výsledek filadelfského indexu, takže zisky libry byly do závěru dne dolarem smazány a cena skončila opět poblíž žluté cenové úrovně.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Na poslední pracovní den jsou v makrokalendáři dva fundamenty se střední důležitostí. Ve 14:30 počet vydaných stavebních povolenek v USA a v 16:00 spotřebitelská důvěra. Cenové hladiny ponechávám bez úprav. Nechme tedy cenu, aby nám pomocí svíčkových patternů napověděla směr. 


Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy