Ranní GBP/USD - Čtvrtek 10.10.2019

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.

Jistě jste se již setkali klasickými pivoty, cenovými úrovněmi, které si dříve v dobách "analogových" vypočítávali makléři přímo na burzovním parketu. Tyto pivoty jsou vypočítávány podle určitého vzorce.

Kdežto cenové úrovně, které vidíte v níže přiložených grafech, jsou vyznačeny ručně podle toho, jak se trh v minulosti již na těchto cenách choval. Proto mají delší časovou platnost než klasické pivoty. V grafu můžete vidět hlavní úroveň vyznačenou žlutou barvou, která je nejblíže aktuální ceny. Modře vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě vzestupné tendence. A jak již tušíte, červeně vyznačené úrovně jsou ceny, kterých by trh mohl dosáhnout v případě sestupné tendence.


GBP/USD - jak to bylo předchozí obchodní den
Graf GBP/USD., timeframe m15


Včerejší obchodní seance začala pro britskou libru velice nadějně. Libra začala posilovat proti americkému dolaru o cca 90 pips až ke střední žluté úrovni, kde se jen lehce dotkla. Toto posílení nemělo dlouhého trvání a britská měna ke konci dne uzavřela ještě o kousek níže pod otevírací cenou. Denní svíce tedy připomíná medvědí pin-bar, který bohužel není na ideálním místě.


GBP/USD - cenové hladiny pro dnešní den
Graf GBP/USD., timeframe H1


Jak můžete vidět na grafu, tak kurz měnového páru GBP/USD má problém překonat hodnotu 1,2200 pro další možný pokles, nebo hodnotu 1,2300 pro možný růst. Je možné, že nějaký silný stranový impuls přinesou dnešní fundamenty, protože dnešní den bude pro britskou měnu poměrně zásadní. V 10:30 se dozvíme mezi měsíční výsledek britského HDP, který je očekáván na nule. V 11:20 promluví Mark Carney guvernér Bank of England. Z americké ekonomiky pak odpoledne ve 14:30 vyjde výsledek inflace. Měnový pár GBP/USD tedy bude mít dnes podněty na které může rázněji reagovat. Jak moc silné budou se nechme překvapit.

Úspěšné obchodování přeje

Autor: Rudolf Munzig, Bossa


UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy