Ranní analýza: USA uvolňují napětí s Čínou, dnes zasedá ECB a BoE

Akciové trhy pokračují v bočním trendu bez výraznějších výkyvů od dosavadního sentimentu. Devizové trhy nijak neovlivnilo včerejší zveřejnění amerických fundamentů, americký dolar včera přesto opět ztrácel v pozadí novinek kolem obchodních válek.

Forex

Devizové trhy jsou po včerejší seance lehce rozházené, to způsobil americký dolar, který se opět dostal do defenzívy. Ještě předtím dorazila na trhy zpráva o potencionálních problémech Theresy Mayové uvnitř vlastní strany, což může ohrozit budoucnost dosažení dohody o brexitu. Skupina 50 politiků měla jednání jak a kdy by mohli dostat Mayovou z postu premiérky. Libra se dostala odpoledne pod prodejní tlakem, nicméně slabší dolar pomohl libře získat své zisky zpět. Negativní sentiment ze včerejška se však může přelít do dnešní seance, kdy čeká libru zasedání CB.

Americký dolar včera výrazně ztrácel vinou snížené averze k riziku, kdy zdroje blízké vyjednávání mezi USA a Čínou přišly se zprávou, že USA chystají iniciovat další kolo obchodního vyjednávání mezi oběma státy. Americký ministr financí Steven Mnuchin ve středu poslal pozvánku čínským představitelům, navrhující schůzku v následujících několika týdnech.

Dnešní seanci by mělo ovlivnit především vyčkávání na očekávané fundamenty v podobě zasedání BoE a ECB. Vše doplní v 14:30 zveřejnění americké inflace. Na dnešní zveřejnění fundamentů budu mít dnes v 17:30 webinář na téma fundamentální analýza.

Akcie a Komodity

Na akciovém trhu je zatím vše beze změny a trhy pokračují v bočním trendu. Klesající averze k riziku způsobená návrhem americké strany k dalšímu kolu vyjednávání mezi USA a Čínou lehce dokázaly podpořit v růstu americké akcie, nicméně nejedná se o nic dramatického a stále se spíše vyčkává na rozhodnutí Donalda Trumpa o tarifech na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Dnes končí období, kdy se ke clům mohla vyjádřit veřejnost.

Na komoditním trhu dokázaly zpevnit vinou slabšího dolaru drahé kovy a další komodity. Ropa se dostala včera k večeru do korekce předchozích zisků, většinu si však dokázala udržet. Americké zásoby ropy klesly více, než se očekávalo, konkrétně o 5,2 mil. barelů.

Dnešní fundamenty

13:00 bude zasedat britská centrální banka. V 14:30 proběhne doprovodný komentář ECB k rozhodnutí o měnové politice. Ve stejný čas bude zveřejněn růst americké inflace.

Trh dne

Australský dolar se odrazil z více jak 2 letých minim a díky slabšímu americkému dolar realizoval poměrně razantní zisky. Poslední prodejní aktivita, na kterou lze natáhnou fibonacciho posloupnost by mohla posloužit při zpětném návratu k úrovním, které se nesetkaly včera s reakcí. Zajímavou rezistenci vidím na úrovni 0.7127, kde je konfluence silného supportu, který se stává rezistencí a úrovně fibonacciho.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.09.2018

15:54

ECB předpovídala inflaci v průměru o 1,7 procent do roku 2020, pod cílovou úrovní 2 procenta. Draghi včera v Bruselu řekl, že tyto předpovědi zlepší základní inflaci v eurozóně.

Podrobnosti

24.09.2018

12:41

Po pátečním výprodeji na GBP/USD se trh dnes dostává do korekce. V pátek byli pozitivní data pro americký dolar a také s blížícím se brexitem trh reaguje na zprávy, kde nebyl ani výjimkou páteční den. Trh během jediného dne udělal 210 pipů.

Podrobnosti

21.09.2018

17:06

Americký dolar se dnes odhodlal, že začne umazávat včerejší výraznější ztráty a zatím se mu to poměrně daří. Britská libra je dnes opět pod tlakem brexitu a ztrácí, zatímco kanadský dolar se dočkal čerstvých makrodat. S otevřením americké seance opět pokračují v růstu akciové indexy.
Podrobnosti