Ranní analýza: Ropa WTI zpevňuje nad 53 dolarů, dnes americká inflace

Americkému dolaru se včera podařilo umazat trochu ztrát a navázal tak americký akciový trh, který i přes horší vstup do seance rostl již pátý den v řadě. Rizikovějším aktivům se začátek roku celkem vydařil, což včera potvrdila také ropa, která se dnes ráno obchoduje nad 53 dolary za barel.

Forex

Na devizových trzích včera začal umazávat alespoň část svých dosavadních ztrát americký dolar a byl tak silnější na většině z měnových párů. Dnes americký dolar čeká zveřejnění výsledku růstu americké inflace, jde tedy očekávat mírnější volatilitu a to minimálně do zveřejnění výsledků, kdy investoři nebudou chtít otevírat větší pozice. Včerejší projev guvernéra FEDU Jerome Powella nakonec podle očekávání nebyl překvapením, když šéf FEDu zopakoval, že banka bude trpělivá s dalším růstem úrokových sazeb a naznačil, že banka bude pokračovat v redukci bilance. Během včerejší seance jsme postrádali důležitější makro zprávy, které by ovlivnily vývoj na měnových párech. Dnes ráno byly v Austrálii zveřejněny výsledky růstu maloobchodních prodejů a australský dolar dokázal díky nim zpevnit na nejvyšší úrovně od první poloviny prosince. Maloobchodní prodeje konkrétně rostly o 0,4%, odhad analytiků byl na 0,3%.

Akcie a Komodity

Americký akciový trh nejdříve dostaly pod tlak horší vánoční výsledky maloobchodů v USA, kdy horší výsledky reportovala například společnosti Macys. Dalším faktorem byl strach z uzávěrky americké vlády, která by mohla trvat déle, než se původně očekávalo. Americká aerolinka American Airlines zhoršila svůj výhled pro tržby a její akcie se propadly o více jak 4%. I přesto všechno se podařilo americkému akciovému trhu uzavřít včerejší seanci ve ztrátě a pozitivní sentiment, za kterým stojí pozitivní průběh obchodních vyjednávání mezi USA a Čínou stačil k pátému ziskovému dni v řadě, což je nejdelší zisková série od září.

Na růst rizikových aktiv navázala také ropa, která dnes dopoledne v případě WTI zpevňuje nad 53 dolarů za barel. Pokud vše bude pokračovat v nastaveném trendu, tak ropa zaznamená největší týdenní zisk za poslední dva roky.

Dnešní fundamenty

V 14:30 bude zveřejněná americká inflace.

Trh dne

USDJPY je od výprodeje z minulého týdne bez trendu. Jako úrovně podpory mohou fungovat úrovně vyznačené v grafu, kde nastalo silné přesvědčení hýbnou cenou trhu. Na trhu lze obchodovat na obě strany.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.07.2019

09:59

Americký dolar je pod tlakem vinou negativního komentáře Williamse potřebě výraznějšího snížení úrokových sazeb. Komentář o sazbách pomohl k ziskům akciovým indexům. Zlato posiluje nejvýrazněji od roku 2013.

Podrobnosti

19.07.2019

09:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti

18.07.2019

13:26

GBP/USD intradenní support a resistence
Podrobnosti