Ranní analýza: Libra zůstává pozitivně naladěna i dnes dopoledne

Americký dolar včera korigoval své zisky z konce minulého týdne, kdy mu pomohly pozitivní data z amerického trhu práce.  Ke korekci pomohly pozitivní komentáře hlavního vyjednávače pro brexit za EU Barniera ohledně vývoje jednání. Stagnovat začaly akciové indexy a ropa.

Forex

Hlavní slovo měl včera na devizovém trhu opět americký dolar. Ten zkorigoval své předchozí zisky a opět se dostal do defenzívy. Částečně způsobil vlnu výprodejů pozitivní komentář Michaela Barniera ohledně možného dosažení dohody a to během následujících 6-8 týdnů. Britská libra měla v záloze včera dopoledne výsledek růstu HDP za červenec.  To rostlo nad očekávání o 0,3%, ovšem z reakce trhu na výsledky HDP a komentáře o brexitu je zřejmě čemu věnují investoři větší pozornost. Po zveřejnění růstu HDP si libra připsala pár setinek procent, nicméně po komentářích Barniera dokázala proti dolaru posílit o více jak 100 pipů.

Spolu s librou posilovalo také euro, které se dostalo zpět nad úroveň 1.16. Americký dolar je zatím silnější pouze na páru s japonským jenem.

Akcie a Komodity

Akciové trhy včera po výprodeji z minulého týdne spíše stagnovaly, přičemž některé si dokázaly připsat menší zisky v desetinách procent. Co se týče sentimentu na akciových trzích, zatím nejsme svědky žádné změny a především se vyčkává na rozhodnutí Donalda Trumpa o clech na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů. Nejistota dále panuje kolem budoucnosti Kanady a její obchodních vztahů s USA, potencionálně dohody NAFTA.

Ropa konsoliduje poté, co byly obnoveny evakuace na východním pobřeží kvůli blížícímu se hurikánu Florance. Hurikán by neměl přímo ohrozit ropné plošiny, i přesto jsou těžební společnosti v pozoru. Ostatní komodity reagovaly především na slábnoucí americký dolar, čehož využily drahé kovy včetně zlata a stříbra. Ty však zůstávají dlouhodobě pod prodejním tlakem a náhled na ně zůstává shortový.

Dnešní fundamenty

Dnes dopoledne bude opět fundamentálně hotovo. V 10:30 budou zveřejněna data z britského trhu práce. V 11:00 německý ZEW index a změna zaměstnanosti v eurozóně za druhý kvartál.

Trh dne

Na britské libře se v posledních několika týdnech začal otáčet sentiment ve prospěch britské libry. V podstatě všechny výprodeje na libře byly způsobeny nejistotou o brexitu a obchodníci stále drží masivní short pozice. Několik pozitivních zpráv však dostalo libru na vyšší úrovně a začíná být opět atraktivní. Na intradenní obchodování však může být volatilita někdy až příliš velká, nicméně nejrozumnější se zdá naskočit do trendu, který nastavily zprávy a vyhledávat supporty, jako jsou například vyznačeny v grafu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.07.2019

09:59

Americký dolar je pod tlakem vinou negativního komentáře Williamse potřebě výraznějšího snížení úrokových sazeb. Komentář o sazbách pomohl k ziskům akciovým indexům. Zlato posiluje nejvýrazněji od roku 2013.

Podrobnosti

19.07.2019

09:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti

18.07.2019

13:26

GBP/USD intradenní support a resistence
Podrobnosti