Ranní analýza: Indexy opět mírně rostou, dnes data z britského trhu práce

Začátek týdne přinesl na devizových trzích vzrušení především na párech s kanadským a australským dolarem. Akciové indexy dnes dopoledne zpevňují nad svá dosavadní letošní maxima. Ropa WTI otestovala úroveň 63 dolarů za barel.

Forex

Na většině měnových párů je začátkem týdne až příliš velký klid a trhy pokračují v pohybu do strany v užším konsolidačním pásmu. Již dnes dopoledne budou zajímat investory na britské libře data z britského trhu práce, přičemž zajímavější data dorazí až zítra, kdy lze čekat nadprůměrnou volatilitu. Proto také většina trhů postrádá výraznější trend a aktuální sentiment vyhovuje především obchodníkům do strany. Z nudnějšího průběhu na trzích dokázal vybočit kanadský dolar, který se dostal pod tlak kvůli zveřejnění Bussines outlooku kanadské centrální banky. Ten naznačil, že nálada mezi kanadskými firmami v podnikatelském sektoru se začíná zhoršovat. Dnes brzy ráno byl zveřejněn zápis ze zasedání australské centrální banky a také dostal pod tlak australský dolar. Banka i nadále počítá spíše se snížením úrokových sazeb, ačkoliv situace v ekonomice zatím napovídá tomu, že není potřeba se snížením pospíchat. Australský dolar se dostal po zveřejnění zápisu pod tlak a stáhl sebou částečně také novozélandský dolar.

Akcie a Komodity

Akciové indexy včera mírně korigovaly předešlé zisky poté, co indexy dostala pod tlak výsledková sezona v USA. Konkrétně s lepšími výsledky dorazily společnosti Goldman Sachs a Citigroup. Příjmy společnosti Goldman Sachs však nedosahovaly očekávání analytiků, jelikož tržby od institucionálních klientů klesly o 18%. Především v asijské seanci se pak dařilo indexům opět zpevňovat, když trhům pomáhá rostoucí důvěra v dosažení obchodní dohody USA a Číny.

Na komoditním trhu včera otestovala nižší úrovně ropa, kde našla úroveň podpory na 63 dolarech. Stále se však drží pod 64 dolary za barel a platí zde stejná situace jako na ostatních trzích, kdy si ropa hledá svůj směr a pravděpodobně může klidně několik týdnů pouze konsolidovat v bočním trendu.

Dnešní fundamenty

10:30 data z britského trhu práce. V 11:00 ekonomický ZEW index.

Trh dne

Na australském dolaru se střídá trend a pohyb do strany téměř každý druhý den. Dnes by tak po včerejší konsolidační seanci měl nastat trend, ten však již mohl ranním pohybem klidně skončit. V grafu tak vyhledávám úrovně, kde se trh odhodlal k trendu a očekávám opětovné zapojení kupců/prodejců.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.04.2019

08:07

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti

18.04.2019

17:18

Fundament v Evropě se nadále zhoršuje poté, co dnes dopoledne byly zveřejněny PMI členský státu eurozóny. Především nálada ve výrobním sektoru se nelepší a pod tlak se dostává euro.

Podrobnosti

18.04.2019

10:06

Akciové indexy zkorigovaly zisky za 2 týdny a index S&P 500 se již obchoduje pod úrovní 2900. Měnový pár EURUSD se stále neodhodlal na ani jednu stranu od úrovně 1.13. Ropa WTI odevzdala úterní zisky a vrátila se pod 64 dolarů.

Podrobnosti