Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář Maria Draghiho v podobě tiskové konference. Pokud si chcete přečíst podrobnosti tiskové konference, podívejte se na včerejší článek přímo věnovaný tiskové konferenci. Ve stručnosti však neměla ECB čím překvapit, jelikož ukončení QE oznámila na posledním zasedání v červnu a o sazbách se nechce bavit dokud nebude kvantitativní uvolňování ukončena. Kvantitativní uvolňování by přitom mělo běžet do konce září o objemu 30 mld. euro a od září do konce roku o objemu 15 mld. euro. Sazby by potom měly zůstat na 0,00% dlouho po ukončení programu nákupu aktiv a to do letních měsíců 2019. Komentář bez změny rétoriky a zopakování projevu, který jsme slyšeli na posledním zasedání v červnu, nebyl pro euro pozitivní zprávou a to se dostalo pod prodejní tlak, kdy kleslo až pod 1.17. Euro nebylo jedinou evropskou měnou, které se včera nedařilo, a již tradičně se na negativní náladě z Evropy svezla britská libra, která na páru s americkým dolarem ztrácela. Nijak nemastný neslaný týden zatím prožívá americký dolar, který si až s včerejším výprodejem na evropských měnách dokázal připsat menší zisky. Žádné další fundamenty, které by ovlivnily vývoj na devizových, nebo komoditních trzích již zveřejněny nebyly. Celkově včerejší seance proběhla, až na odpolední zasedání ECB, v poměrně klidném tempu, kdy akciové ani komoditní trhy nezaznamenaly výraznější odchylky. Na pozitivní vlně v podobě uvolněn obchodního napětí mezi USA a EU se ještě díky středečnímu setkání Trumpa a Junckera svezl německý akciový index DAX. Ten si připsal další zisky i navzdory stagnujícím akciovým trhům ve Spojených státech. V USA panuje především nervozita kvůli akciím Facebooku, které ztratily v pre-marketu více jak 20% a situace se nijak nezlepšila ani během dne. V ziscích by mohly pokračovat americké akcie již během dnešní seance. To především díky čtvrtletní zprávě, kdy Amazon překonal poprvé zisk hranici 2 mld. dolarů, konkrétně na 2,53 mld. Tržby vzrostly o 39% na 53 mld. dolarů. Příjmy za ostatní položky, které zahrnují i reklamu, stouply o 132% na 2,2 mld. dolarů. Amazon je jedním z hlavních online prodejců, kdy zhruba polovina on-line výdajů amerických spotřebitelů končí právě na účtu Amazonu. Akcie Amazonu na zveřejnění výsledků reagovaly růstem o 3%. Především je to důležité pro akciové trhy v USA, jelikož Amazon táhne letos technologický sektor, která táhne celý akciový trh v USA.

Dnes dopoledne byly zveřejněny dovozní ceny z Německa, které rostly za červen o 0,5%. V 14:30 bude ostře sledované zveřejnění hospodářského růstu v USA za 2Q.

Včerejší výprodej na trhu EURUSD a neodmítnutí nižších cen spolu s konsolidací na dlouhodobějších časových rámcích lze dnes uvažovat spíše obchody short, nicméně krátkodobě lze vzít obchod long. Zajímavá rezistence je na úrovni 1.17079, kde včera kvůli tiskové konferenci Maria Draghiho začala silná prodejní aktivita, zároveň zafungovala zmíněná úroveň dříve jako rezistence a support, což zvyšuje její relevanci. Support na úrovni 1.16099 má podobnou myšlenku jako předchozí rezistence a to silná nákupní aktivita spojená s gapem, který reprezentuje nedostatek objemu obchodů pro dorovnání nabídky/poptávky.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

11.12.2018

10:25

Začátek týdne se opět nesl v nervózním duchu. Na devizových trzích výrazně ztrácela libra a táhla sebou i ostatní měny proti americkému dolaru. Podobně na tom byly akciové indexy, které opět ovládli prodejci, nakonec však dokázaly část ztrát zkorigovat.

Chci číst

10.12.2018

17:07

Britská libra dnes opět výrazně ztrácí kvůli novým zprávám o brexitu. Americký dolar začátkem týdne zpevňuje a většině z dolarových měnových párů. Indexy jsou opět pod prodejním tlakem, stejně tak ropa.

Podrobnosti

10.12.2018

10:40

Konec minulého týdne přinesl výsledky z amerického a kanadského trhu práce, které rozvlnily devizové trhy. OPEC odsouhlasil produkční politiku na příští rok. Americký dolar dnes navazuje na pátek a začátkem seance mírně ztrácí.

Podrobnosti