Ranní analýza: Euro zůstává pod prodejním tlakem, dnes HDP v USA

Máme za sebou zajímavou obchodní seanci, kterou ovlivnilo především zasedání ECB a následný doprovodný komentář Maria Draghiho v podobě tiskové konference. Pokud si chcete přečíst podrobnosti tiskové konference, podívejte se na včerejší článek přímo věnovaný tiskové konferenci. Ve stručnosti však neměla ECB čím překvapit, jelikož ukončení QE oznámila na posledním zasedání v červnu a o sazbách se nechce bavit dokud nebude kvantitativní uvolňování ukončena. Kvantitativní uvolňování by přitom mělo běžet do konce září o objemu 30 mld. euro a od září do konce roku o objemu 15 mld. euro. Sazby by potom měly zůstat na 0,00% dlouho po ukončení programu nákupu aktiv a to do letních měsíců 2019. Komentář bez změny rétoriky a zopakování projevu, který jsme slyšeli na posledním zasedání v červnu, nebyl pro euro pozitivní zprávou a to se dostalo pod prodejní tlak, kdy kleslo až pod 1.17. Euro nebylo jedinou evropskou měnou, které se včera nedařilo, a již tradičně se na negativní náladě z Evropy svezla britská libra, která na páru s americkým dolarem ztrácela. Nijak nemastný neslaný týden zatím prožívá americký dolar, který si až s včerejším výprodejem na evropských měnách dokázal připsat menší zisky. Žádné další fundamenty, které by ovlivnily vývoj na devizových, nebo komoditních trzích již zveřejněny nebyly. Celkově včerejší seance proběhla, až na odpolední zasedání ECB, v poměrně klidném tempu, kdy akciové ani komoditní trhy nezaznamenaly výraznější odchylky. Na pozitivní vlně v podobě uvolněn obchodního napětí mezi USA a EU se ještě díky středečnímu setkání Trumpa a Junckera svezl německý akciový index DAX. Ten si připsal další zisky i navzdory stagnujícím akciovým trhům ve Spojených státech. V USA panuje především nervozita kvůli akciím Facebooku, které ztratily v pre-marketu více jak 20% a situace se nijak nezlepšila ani během dne. V ziscích by mohly pokračovat americké akcie již během dnešní seance. To především díky čtvrtletní zprávě, kdy Amazon překonal poprvé zisk hranici 2 mld. dolarů, konkrétně na 2,53 mld. Tržby vzrostly o 39% na 53 mld. dolarů. Příjmy za ostatní položky, které zahrnují i reklamu, stouply o 132% na 2,2 mld. dolarů. Amazon je jedním z hlavních online prodejců, kdy zhruba polovina on-line výdajů amerických spotřebitelů končí právě na účtu Amazonu. Akcie Amazonu na zveřejnění výsledků reagovaly růstem o 3%. Především je to důležité pro akciové trhy v USA, jelikož Amazon táhne letos technologický sektor, která táhne celý akciový trh v USA.

Dnes dopoledne byly zveřejněny dovozní ceny z Německa, které rostly za červen o 0,5%. V 14:30 bude ostře sledované zveřejnění hospodářského růstu v USA za 2Q.

Včerejší výprodej na trhu EURUSD a neodmítnutí nižších cen spolu s konsolidací na dlouhodobějších časových rámcích lze dnes uvažovat spíše obchody short, nicméně krátkodobě lze vzít obchod long. Zajímavá rezistence je na úrovni 1.17079, kde včera kvůli tiskové konferenci Maria Draghiho začala silná prodejní aktivita, zároveň zafungovala zmíněná úroveň dříve jako rezistence a support, což zvyšuje její relevanci. Support na úrovni 1.16099 má podobnou myšlenku jako předchozí rezistence a to silná nákupní aktivita spojená s gapem, který reprezentuje nedostatek objemu obchodů pro dorovnání nabídky/poptávky.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.02.2019

17:00

Trhům chybí výraznější objemy z USA a ty ve většině případů ovládla nižší volatilita. Na akciovém trhu v USA se tedy nestalo vůbec nic, evropský akciový trh je mírně živější, ale také jsme svědky pomalejšího vstupu o nového týdne. Ropa si zatím drží zisky z minulého týdne.

Podrobnosti

18.02.2019

10:41

Akciové indexy zakončily minulý týden výrazným růstem a přidaly tak další týdenní ziskovou seanci. Podobně na tom byla také ropa WTI, ta uzavřela nad 56 dolary za týden. Na devizových trzích oslaboval americký dolar a dal tak prostor ostatním měnám.

Podrobnosti

15.02.2019

17:02

Dnešní seance opět patřila mezi ty zajímavější, kdy obchodování ovlivnily překvapující výsledky několika fundamentů. Daří se australskému a novozélandskému dolaru a dalším rizikovým aktivům. Akciové indexy jsou dnes v zelených číslech a na nových letošních maximech.

Podrobnosti