Ranní analýza: Euro je kvůli horším výsledkům PMI pod silným tlakem, dnes maloobchod z USA a Kanady

Akciové indexy zkorigovaly zisky za 2 týdny a index S&P 500 se již obchoduje pod úrovní 2900. Měnový pár EURUSD se stále neodhodlal na ani jednu stranu od úrovně 1.13. Ropa WTI odevzdala úterní zisky a vrátila se pod 64 dolarů.

Forex

Německé vládní dluhopisy se dostaly z negativního teritoria a rostly na 0,073%. Euru to k výraznějším ziskům nepomohlo a tak nadále osciluje kolem úrovně 1.13. Dnes ráno se podařilo euru od této úrovně odpoutat poté, co dorazily data PMI z výrobního sektoru v eurozóně. Ve Francii kleslo PMI ve výrobním sektoru na 49,6 bodů, odhad byl na 50 bodech. Zlepšení jsme se nedočkali ani v Německu, kde PMI za výrobní sektor mírně rostlo ze 44,1 na 44,5 bodů, očekával se však růst na 45 bodů. Nálada v ostatních sektorech dopadla o poznání lépe a PMI se drží nad 50 body, které značí expanzi. Ostatní devizové trhy zajímaly v několika případech také zveřejněné fundamenty. Především odpoledne data kanadské inflace. Zde jsme se však nedočkali výraznější odchylky od konsenzu a inflace meziročně podle očekávání zrychlila na 1,9%. Jádrová inflace zrychlila o jednu desetinu na 1,6%. Zveřejnění výsledků dokázalo pomoci kanadskému dolaru k mírným ziskům, které však nedokázal udržet a následně všechny zisky ztratil. Kanadskému dolaru včera nijak nepomohl propad ropy WTI zpět pod úroveň 64 dolarů za barel. Na ostatních měnových párech pokračuje pohyb do strany s nízkou volatilitou. Zajímavá je situace na měnovém páru USDCHF, který koncem března nastartoval býčí trend a dnes ráno pokračuje v růstu díky horším datům z eurozóny.

Akcie a Komodity

Wall Street uzavřel středeční seanci v červených číslech a to primárně kvůli ztrátám ve zdravotnickém sektoru. Zdravotnický sektor je investory považován za bezpečnou investici na akciovém trhu, nicméně za včerejším propadem stály vyhlídky přísnějších regulací. Korporátní výsledky však nadále zůstávají ve středu pozornosti investorů. Společnost IBM reportovala lepší výsledky, ale jejich akcie se propadly o více jak 5% kvůli poklesu příjmů třetí kvartál po sobě. Propadly se také akcie společnosti Netlflix kvůli zhoršení výhledu na druhý kvartál, který zklamal investory. Společnost Qualcomm pokračuje v dalším růstu a včera přidala přibližně 13%.

Na komoditním trhu zkorigovala úterní zisky ropa WTI a klesla pod úroveň 64 dolarů ba barel. V Libyi přitom aktuálně roste riziko propuknutí občasné války, což by mohlo poškodit už tak nestabilní produkci v zemi. Nepomohl ani pokles amerických ropných zásob o 1,4 mil. barelů.

Dnešní fundamenty

10:30 maloobchodní prodeje v Británii. V 14:30 maloobchodní prodeje v USA a Kanadě, Filadelfský FED index.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

16.08.2019

15:51

Obchodní bilance v eurozóně pozitivně překvapila a rozdíl mezi vyvezeným zbožím a dovezeným zbožím byl vyšší, než se předpokládalo. Hodnota 20.6B se řadí mezi nadprůměrné výsledky v posledních pěti letech.

Podrobnosti

16.08.2019

09:20

Sankce prezidenta Donalda Trumpa vůči Íránu a Venezuele zvyšují poptávku po Ruské ropě. Ropa WTI balancuje na longové trendline a její proražení brzdí snižující se strach z recese.

Podrobnosti

16.08.2019

08:00

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti