Ranní analýza: Dnes probíhají ve Spojených státech volby do kongresu

Začátkem týdne pomalu zpevňují rizikovější měny jako AUD a NZD. Akciové trhy se mezitím uklidnily a za včerejší seanci mírně rostly. Ropě se nepodařilo navázat na americkou seanci a v asii je znovu pod tlakem.

Forex

Na devizových trzích panoval odlišný scénář na různých měnových párech. Zpevňoval AUDUSD, GBPUSD nebo EURUSD, přičemž dokázaly na včerejší seanci navázat a růstu i začátkem seance dnešní. Ostatní měny spíše konsolidovaly s nevýraznými cenovými výkyvy. Na to, že bylo pondělí, tak bylo zveřejněno i několik fundamentů. Dopoledne bylo zveřejněno PMI za sektor služeb v Británii, což je jeden z klíčových sektorů v zemi. To nakonec kleslo na 52,2 bodů, očekával se pokles na 53,4 bodů. V 16:00 bylo zveřejněno nevýrobní PMI v USA, které rostlo na 60,3 bodů, očekával se pokles na 59,3 bodů. Dolaru to však nepomohlo a byl na většině z měnových páru pod lehkým tlakem. Za mírnými cenovými výkyvy stojí i výraznější volatilita koncem minulého týdne. Klidné tempo začátku týdne zveřejněné fundamenty nijak neovlivnily a trhy vyčkávají na nové impulsy. Dnes trhy čekají volby do kongresu v USA a především koncem americké seance lze očekávat výraznější volatilitu a to nejen na devizových trzích, ale také na trzích akciových. Z technického hlediska americký dolar po čtvrtečním výprodeji přešel do konsolidace.

Akcie a Komodity

Akciové indexy začátkem nového týdne mírně rostly a to především v USA. V Evropě indexy přešlapují na místě a také na akciových trzích se jedná o klidnější vstup do nového týdne. Akciové trhy i nadále zajímá především probíhající výsledková sezona, včera bohužel dorazily na trhy smíšené výsledky, kdy například minula očekávání společnost Apple. To dostalo pod lehký tlak technologický index NASDAQ, když Apple ztratil nedávno získanou kapitalizaci 1 bilionu dolarů. V Evropě pokračuje velmi špatný rok pro německou banku Deutsche Bank, která včera reportovala pokles zisků o 77%, její akcie ztratily od začátku roku téměř 50%.

Ropě se včera nepodařilo zkorigovat předešlé ztráty, za což může především americká a asijská seance, kdy se ropa opět propadala. Ropu přitom začátkem týdne zasáhly americké sankce na iránský obchod s ropou. Největší strach mají investoři s příliš velkého množství ropy na trhu, což primárně tlačí ceny dolu.

Dnešní fundamenty

Dnes brzy ráno zasedala australská CB, ta však ponechala sazby beze změny. Během americké seance budou probíhat volby do amerického kongresu, výsledky však budou známy až k začátku zítřka. V 22:45 budou zveřejněna data z novozélandského trhu práce.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.04.2019

08:07

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti

18.04.2019

17:18

Fundament v Evropě se nadále zhoršuje poté, co dnes dopoledne byly zveřejněny PMI členský státu eurozóny. Především nálada ve výrobním sektoru se nelepší a pod tlak se dostává euro.

Podrobnosti

18.04.2019

10:06

Akciové indexy zkorigovaly zisky za 2 týdny a index S&P 500 se již obchoduje pod úrovní 2900. Měnový pár EURUSD se stále neodhodlal na ani jednu stranu od úrovně 1.13. Ropa WTI odevzdala úterní zisky a vrátila se pod 64 dolarů.

Podrobnosti