Ranní analýza: Apple se propadl nejvíce za posledních 10 let, dnes NFP

Včerejší seance na finančních trzích se opět řadí mezi ty zajímavější, kdy se o největší rozruch postaraly akcie společnosti Apple. Na devizových trzích oslaboval nejvýrazněji americký dolar, což e projevilo do vývoje na ostatních měnových párech. Druhý den pos osbě také zpevňovala ropa WTI směrem k 48 dolarům za barel.

Forex

Na devizových trzích včera oslaboval americký dolar, což bylo primárně reakcí na jeho včerejší razantní posílení. Holubičí náhled americké centrální banky FED by mohl v budoucnosti dále dostávat americký dolar pod tlak. Slabší dolar by měl zvýhodnit emerging market měny, které byly minulý rok pod velkým tlakem. Z fundamentů včera bylo zveřejněno výrobní PMI v USA, které mírně zklamalo, když kleslo na 54,1 bodů, očekával se mírnější pokles na 57,7 bodů. Na slabší americký dolar dokázalo zareagovat euro a také britská libra, která zůstává zužována nejistotou ohledně brexitu. Nejvýrazněji však slabšího dolaru dokázal využít kanadský dolar, který zpevnil na úrovně před Vánoci. Během probíhající obchodní války včera zpevnil vůči americkému dolaru čínský juan.

Akcie a Komodity

Rušno bylo včera opět především kolem společnosti Apple. Ta poprvé od roku 2007 varovala před horšími výsledky a snížila odhad tržeb na první kvartál letošního roku. Za zhoršením odhadu stojí především slabý prodej iPhonů v Číně. Původně společnosti očekával tržby až 93 mld. dolarů, nyní předpokládá tržby kolem 84 mld. dolarů. Včera jeho tržní hodnota klesla pod 700 mld. dolarů. Akcie společnosti Apple se včera propadly nejvíce za posledních 10 let a obavy ze zpomalení ekonomiky drží pod tlakem akciové trhy i nadále.

Na komoditní trhu včera zpevnila ropa a pokračuje v umazávání ztrát způsobených vánočním výprodejem. Ropa si i tak jde pro největší týdenní nárůst od roku 2017 díky probíhajícím produkčním škrtům.

Dnešní fundamenty

Zajímavý vstup do nového roku dnes fundamentálně zakončí v 14:30 americká a kanadská data z trhu práce. V 16:15 bude mít projev Jerome Powell.

Trh dne

Trh EURUSD dnes zatím konsoliduje a vydýchává středeční nadprůměrnou volatilitu. Intradenně lze trh obchodovat na obě strany s vyznačenými zajímavými úrovněmi podpory a rezistence.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.07.2019

09:59

Americký dolar je pod tlakem vinou negativního komentáře Williamse potřebě výraznějšího snížení úrokových sazeb. Komentář o sazbách pomohl k ziskům akciovým indexům. Zlato posiluje nejvýrazněji od roku 2013.

Podrobnosti

19.07.2019

09:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti

18.07.2019

13:26

GBP/USD intradenní support a resistence
Podrobnosti