Protinožci – nejvýkonnější měny měsíce. Analýza AUD/NZD

Australský (AUD) a novozélandský dolar (NZD) posílily na konci prvního čtvrtletí 2016 na 9měsíční maxima, přičemž australský dolar si v březnu připsal neuvěřitelných 7,1 procenta zisku, což je jeho nejlepší výkon od konce roku 2011. Novozélandský dolar si v březnu připisuje 4,7 procenta zisku. Uvidíme, co na výkony „aussie“ příští týden (5.4.2016) na měnovém zasedání řekne australská centrální banka (RBA). Ta pečlivě sleduje vývoj inflace a domácí ekonomiky, která se snaží přeorientovat z těžebního průmyslu na sektory turismu, spotřeby a vzdělávání. Ve prospěch protinožců začíná mluvit „carry trade obchod“, když 2letý australský státní dluhopis nabízí výnos 1,9 procenta a novozélandský 2 procenta, zatímco německé, francouzské, švédské a japonské státní dluhopisy se stejnou splatností investorům nabízí výnos negativní.

Měnový pár AUD/NZD dokončil již před několika dny dlouhodobě avizovanou motýlí formaci, která se zatím učebnicově vyplňuje. Momentálně by mohlo dojít k testu první cílové hladiny na úrovni Fibonacciho 38,2. Dlouhodobý cíl se nachází na úrovni 61,8.

Intradenní (hodinový) graf vykazuje konsolidační tendence. Před dalším oslabením se tak nabízí korekce k hladinám 1,11 či 1,1145. Odsud by mohl trend pokračovat směrem na jih.

Autor Investplanet  a Michala Moravcová
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení


Nejnovější analýzy