Semináře

Webináře

Price Action - svíčkové formace

Čas konání:07.09.2016 17:30

V tomto webináři si ukážeme nejdůležitější a nejspolehlivější svíčkové formace. Zjistíme, jak je v grafu identifikovat a jak jich využít při obchodování. Na konkrétních příkladech si ukážeme praktické tipy pro vstup a výstup z pozice. Při dodržení základních jednoduchých pravidel by neměl být problém na těchto formacích vybudovat úspěšný fungující obchodní systém. Svíčkové formace jsou jednoduché nástroje technické analýzy, které používají i všichni profesionální tradeři.

Svíčkové formace - Svíčkový graf můžeme v literatuře nebo obchodní platformě najít pod zkratkou „candlestick  chart“. Svíčkové grafy vznikly v 17. století v Japonsku jako pomůcka při obchodování rýže. Čím delší je tělo svíčky, tím silnější je nápor nakupujících nebo prodávajících. A naopak malé tělo svíčky představuje váhavost mezi býky a medvědy.

Dlouhé bíle svíčky ukazují silný tlak kupujících. Naopak dlouhé černé (červené) svíčky ukazují silný tlak prodávajících. Horní a dolní knoty na svíčkách mohou poskytovat cenné informace o obchodním dnu nebo daného cenového intervalu.

Svíčky s dlouhým horním stínem a krátkým spodním stínem signalizují, že kupující dominovali na trhu a hnali ceny výše. Na druhé straně svíčky s dlouhým dolním knotem signalizují, že prodávající dominovali a tlačili cenu dolů.

Registrujte se