Přehled dne: Sentiment na trzích se nemění, HDP v Kanadě zklamalo

HDP ve Velké Británii

Máme za sebou většinu z dnes plánovaných makroekonomických zpráv. A to konkrétně saldo běžného účtu obchodní bilance, HDP z Velké Británie a data HDP z Kanady. Dopolední data z Velké Británie dopadla celkem pozitivně, kdy se snížilo saldo na běžném účtu na -18,4 mld. a HDP si udrželo dosavadní tempo, když vykázalo za čtvrtý kvartál růst o 0,4%. Britská libra v reakci na pozitivnější výsledky korigovala ranní ztráty, ale dolar je na páru GBPUSD silnější a drží se dnes v bočním pásmu. Britská libra na páru GBPUSD zatím ztrácí a to po třech týdnech kdy dokázal trh uzavřít v zisku a aktuálně testuje dolní hranu rostoucího trendového kanálu.

HDP v Kanadě

V 14:30 byla zveřejněna data HDP z Kanady. Ty trochu zklamaly, když HDP vykázalo meziměsíční změnu -0,1%, přičemž se očekával naopak růst o 0,1%. Kanadský dolar, ale není dnes jako většina trhů v trendu a vyhlášení jen trochu rozvlnilo měnový pár USDCAD, nedočkali jsme se však žádného výraznějšího pohybu. Trh USDCAD se tedy drží od konce minulého týdne v konsolidačním pásmu a nic na tom s největší pravděpodobností nezmění ani dnešní seance.

V 14:30 byla také zveřejněna některá sekundární data v USA. Většina dat však nijak nepřekvapila a nelze ani očekávat jejich dopad na finanční trhy. Kdo však překvapil, byl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Očekával se lehký růst na 230 tis, data však překvapila, když počet žádostí o podporu klesl na 215 tis. To je nejnižší hodnota od roku 1973, indikující velmi zdravý trh práce v USA, který se nadále zužuje. Vysoká zaměstnanost by měla zajistit růst spotřeby domácností, což by se mělo odrazit do pozitivního vývoje HDP.

Většina finančních trhů se dnes pohybuje v bočním trendu a na nízkých objemech. Vzhledem k tomu, že zítra bude většina bank zavřena lze očekávat podobný scénář i zítra.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.09.2018

16:25

Dnešnímu obchodování na finančních trzích chybí dostatek důležitějších fundamentů, které by ovlivnily dosavadní sentiment na finančních trzích. Většina trhů je ovlivněna včerejším rozhodnutím amerického prezidenta o nových clech na čínské dovozy, ačkoliv se akciové index dostaly z včerejšího prodejního tlaku.

Podrobnosti

18.09.2018

14:28

Poslední dva týdny se hodně spekulovalo o zavedení připravovaných amerických cel na čínské zboží o objemu 200 mld. dolarů, které americká administrativa připravovala již od července.

Podrobnosti

18.09.2018

10:07

Americký dolar včera ztrácel, kvůli obavám z eskalace obchodních válek, konkrétně zavedení celních opatření na čínské dovozy.

Podrobnosti