Přehled dne: Sentiment na trzích se nemění, HDP v Kanadě zklamalo

HDP ve Velké Británii

Máme za sebou většinu z dnes plánovaných makroekonomických zpráv. A to konkrétně saldo běžného účtu obchodní bilance, HDP z Velké Británie a data HDP z Kanady. Dopolední data z Velké Británie dopadla celkem pozitivně, kdy se snížilo saldo na běžném účtu na -18,4 mld. a HDP si udrželo dosavadní tempo, když vykázalo za čtvrtý kvartál růst o 0,4%. Britská libra v reakci na pozitivnější výsledky korigovala ranní ztráty, ale dolar je na páru GBPUSD silnější a drží se dnes v bočním pásmu. Britská libra na páru GBPUSD zatím ztrácí a to po třech týdnech kdy dokázal trh uzavřít v zisku a aktuálně testuje dolní hranu rostoucího trendového kanálu.

HDP v Kanadě

V 14:30 byla zveřejněna data HDP z Kanady. Ty trochu zklamaly, když HDP vykázalo meziměsíční změnu -0,1%, přičemž se očekával naopak růst o 0,1%. Kanadský dolar, ale není dnes jako většina trhů v trendu a vyhlášení jen trochu rozvlnilo měnový pár USDCAD, nedočkali jsme se však žádného výraznějšího pohybu. Trh USDCAD se tedy drží od konce minulého týdne v konsolidačním pásmu a nic na tom s největší pravděpodobností nezmění ani dnešní seance.

V 14:30 byla také zveřejněna některá sekundární data v USA. Většina dat však nijak nepřekvapila a nelze ani očekávat jejich dopad na finanční trhy. Kdo však překvapil, byl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Očekával se lehký růst na 230 tis, data však překvapila, když počet žádostí o podporu klesl na 215 tis. To je nejnižší hodnota od roku 1973, indikující velmi zdravý trh práce v USA, který se nadále zužuje. Vysoká zaměstnanost by měla zajistit růst spotřeby domácností, což by se mělo odrazit do pozitivního vývoje HDP.

Většina finančních trhů se dnes pohybuje v bočním trendu a na nízkých objemech. Vzhledem k tomu, že zítra bude většina bank zavřena lze očekávat podobný scénář i zítra.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.03.2019

17:16

Od 6.3.2019, kdy jsem se zabýval párem CAD/CHF, se graf přiblížil k široké rezistenci na ceně 0,7515 až 0,7541, od které se následně odrazil na jih. 
Podrobnosti

22.03.2019

08:20

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Podrobnosti

21.03.2019

19:02

Americký dolar si dnes bere své včerejší ztráty zpět, když otočil včerejší sentiment, kdy ho dostalo pod tlak rozhodnutí FEDu o oddálení růstu úrokových sazeb. Daří se akciovým trhům, kde výrazně zpevňují akcie společnosti Apple. Ropa WTI se zatím nedokázala dostat nad 60 dolarovou úroveň, která působí jako silná rezistence. 

 

Podrobnosti