Přehled dne: S&P 500 roste nad 2800 a ropa WTI nad 58 dolarů

Na devizových trzích se dnes opět nedaří americkému dolaru, který ztrácí již čtvrtou seanci v řadě. Akciovým trhům se naopak dnešek prozatím daří a akciový index S&P 500 zpevňuje nad úroveň 2800. Ropa WTI dnes možná poprvé v letošním roce zavře nad 58 dolary za barel.

Dnešní vývoj na devizových trzích ovlivnil z velké míry vývoj na samotném americkém dolaru. Tomu se nedaří již několikátou seanci v řadě a intradenně zatím zůstává defenzivní. Naopak oslabující americký dolar dal prostor ostatním měnám ke zpevnění. Například na měnovém páru EURUSD se snaží euroví býci prorazit úroveň 1.13, což se jim prozatím daří, avšak ne s nijak velkou razancí. Britská libra po včerejším výplachu dnes opět roste. Na páru GBPUSD ji žene vzhůru především naděje odložení brexitu a potencionálně šance nového referenda. Tomu, že by dnes britští poslanci hlasovali pro tvrdý brexit trhy příliš nevěří. Z plánovaných fundamentů dnes žádné neměly dostatečnou sílu výrazněji ovlivnit vývoj na devizových trzích. Americkému dolaru do defenzivy pomohl pokles v objednávkách dlouhodobé spotřeby a PPI, které zpomalilo na 2,5%.

Na komoditní trhu se dne daří ropě a také akciovým indexům. Ropě pomáhá k ziskům zpráva o možné další vlně amerických sankcí na venezuelskou ropnou produkci. Zároveň dnes zveřejněné americké ropné zásoby klesly o 3,8 mil. barelů, očekával se růst o 2,6 mil. Indexům a dalším rizikovým aktivům se dnes daří a úspěšně se jim podařilo zlikvidovat ztráty z minulého týdne. Daří se především technologickým akciím. Dále se mluví o společnosti Boeing, kde několik leteckých společností kvůli víkendové havárii přestalo používat model 737 MAX.

Dnešní vývoj na S&P 500

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

 


Nejnovější analýzy

25.03.2019

12:17

Kakao stále láká na nákup: sezonalita, poptávka a COT

Kakao ztratilo na své hodnotě 25 % od května roku 2018 do současnosti. Jaké by mohly být další kroky? Podívejme se na techniky price action s využitím sezonality, poptávky a COT.

Chci číst

25.03.2019

10:54

Fundament v největší evropské ekonomice se nelepší a dostal pod tlak euro. Páteční seance dostala do záporných čísel také akciové indexy a ropu, která vzdala své zisky nad 60 dolary za barel.

Chci číst

25.03.2019

07:26

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Neváhejte porovnat jejich relevantnost a funkčnost s hladinami z předešlých dnů.
Chci číst