Přehled dne: Libra výrazně silnější, indexy likvidují ztráty z minulého týdne

Akciovým indexům se začátkem týdne daří úspěšně likvidovat ztráty, které nabraly v průběhu minulého týdne. Blížící se hlasování o brexitu pomáhá libře k ziskům a rostou také rizikovější měny australský a novozélandský dolar. Ropa WTI zpevňuje dále nad 57 dolarů za barel.

Na devizovém trhu roste pravděpodobnost odložení brexitu a tedy odmítnutí dohody britské premiérky Theresy Mayové. Lze tak usuzovat z dnešního vývoje na britské libře, které se daří sbírat zisky. Libře pomohlo, když Angela Merklová řekla, že Jean Claude Juncker má pro Británii velmi důležitou nabídku. Blíže nespecifikovaná nabídka by mohla znamenat buď klíčové řešení irské pojistky, nebo návrh na ukončení brexitu, jako tomu bylo v minulosti. Na ostatních měnových párech zatím probíhá standartní začátek týdne s minimálními výkyvy z dosavadního sentimentu. Spolu s americkými indexy se daří rizikovým měnám australskému a novozélandskému dolaru. EURUSD se dnes dále vzdaluje od úrovně 1.13, když dnes dorazila data německé průmyslové produkce, která opět klesla o 0,8%, očekával se růst o 0,5%. V USA byly zveřejněny maloobchodní prodeje, ovšem nijak neovlivnily dnešní obchodování. Maloobchodní prodeje v lednu rostly o 0,2%, neočekávala se žádná změna oproti prosincovým číslům.

Začátkem týdne se daří umazávat ztráty, které indexy nabraly v průběhu minulého týdne. Indexům se minulý týden příliš nedařilo a zaznamenaly nejhorší týdne od začátku nového roku. Na akciových trzích se daří technologickému sektoru v čele s akciemi společnosti Apple, které dnes rostou o více jak 3%. Víkendová havárie etiopské společnosti letounu Boeing dostala hned s otevřením burzy pod tlak její akcie. Především akcie společnosti dostaly pod tlak akciový index Dow Jones. Růst evropského akciového trhu je mírně utlumen horšími daty z německé ekonomiky. I přesto je dnes zatím německý akciový index v zelených číslech.

Dnešní vývoj na GBPUSD

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení. 


Nejnovější analýzy

19.04.2019

08:07

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti

18.04.2019

17:18

Fundament v Evropě se nadále zhoršuje poté, co dnes dopoledne byly zveřejněny PMI členský státu eurozóny. Především nálada ve výrobním sektoru se nelepší a pod tlak se dostává euro.

Podrobnosti

18.04.2019

10:06

Akciové indexy zkorigovaly zisky za 2 týdny a index S&P 500 se již obchoduje pod úrovní 2900. Měnový pár EURUSD se stále neodhodlal na ani jednu stranu od úrovně 1.13. Ropa WTI odevzdala úterní zisky a vrátila se pod 64 dolarů.

Podrobnosti