Přehled dne: Indexy si drží včerejší zisky, ropa odmítla nová letošní minima

Dnešní seance je o poznání uvolněnější a devizové trhy vstřebávají včerejší propad amerického dolaru. Na akciových trzích je poměrně klid a indexy mírně korigují včerejší zisky. Poté co ropa otestovala nejnižší úrovně letošního roku, tak se vrátila zpět do předchozí oblasti obchodování.

Z dnešního průběhu na devizových trzích je evidentní, že se na nic už nečeká a ani není potřeba. Večer bude sice zveřejněn zápis ze zasedání FEDu, vše podstatné však zaznělo včera v projevu Jerome Powella. Investoři budou nepochybně hledat nové signály k budoucímu vývoji úrokových sazeb, včerejší projev je však považován za nejaktuálnější postoj banky k měnové politice. Americký dolar se dnes po včerejším výprodeji po projevu Jerome Powella dnes snaží včerejší ztráty mírně korigovat, což se mu daří. Trhy dnes nabízejí mnoho obchodních příležitostí, ačkoliv lze sledovat pouze pohyb do strany bez výraznějšího trendu. Své včerejší zisky si zatím drží euro, naopak libra ukázala, že nejistota kolem brexitu ji nadále drží zkrátka a ztratila část včerejších zisků. Americký dolar výrazněji korigoval také na páru USDCHF. Kanadský dolar si drží včerejší zisky a to především díky falešnému průrazu letošním minim na ropě. Fundamentálně se toho dnes příliš neudálo. V 14:30 byl v USA zveřejněn jádrový PCE cenový index, ten zpomalil na 1,8%, očekávala se stagnace na 1,9%. Osobní výdaje v USA rostly v říjnu o 0,6%, stejně tak osobní příjmy rostly o 0,5%. Večer ještě trhy čeká zveřejnění zápisu ze zasedání FEDu.

Graf: Dnešní vývoj na GBPUSD

Akciové indexy dnes prozatím nabídly poměrně klidný průběh bez výraznějších výkyvů. Od rána na akciových indexech převládá konsolidace, přičemž americké indexy jsou mírně ve ztrátě a evropské naopak v mírném zisku. Americký prezident Donald Trump dnes řekl, že byl velmi blízko obchodní dohodě s Čínou, ale není si jistý zda dohodu chce a je spokojený tam, kde nyní je. Trumpa čeká o víkendu setkání s čínským protějškem, což budou bedlivě sledovat investoři po celém světě a čekat na signály budoucího vývoje obchodních vztahů mezi oběma zeměmi.

Ropa WTI se dnes pokusila prorazit letošní dno na 50 dolarech a částečně se jí to i podařilo. Ropa se dostala až na 49,40, kde našla několik kupců, kteří vytlačili cenu zpět do oblasti, kde se ropa obchoduje od začátku týdne. Konkrétně je nyní ropa WTI na 51,30 dolarech a Brent na 59,80. Podle ruského ropného ministra domácí producenti souhlasili s redukcí produkce, kterou vnímají jako potřebnou pro stabilizaci ceny ropy. Strany také analyzovaly velikost a načasování produkčních škrtů.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2019

07:54

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti

23.05.2019

17:07

Na finanční trhy se vrátila nervozita a na devizových trzích toho využívá japonský jen. EURUSD odmítlo nižší ceny poté, co dolar rostl na měsíční maxima. Ropa WTI se dostává pod silný tlak a obchoduje se za méně jak 59 dolarů.

Podrobnosti

23.05.2019

07:59

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.
Podrobnosti