Přehled dne: Indexy navzdory lepším výsledkům korigují

Akciovým indexům dnes odpoledne výsledková sezona k dalším ziskům nepomohla a indexy tak korigují dopolední zisky. Na devizových trzích otočil ranní ztráty australský dolar a včerejší ztráty koriguje také kanadský dolar.

Ani dnes jsme se na devizových trzích nedočkali příliš zajímavých událostí z hlediska vývoje na trzích a ty tak ve většině případů pouze pokračují v předchozí konsolidaci. Dopoledne zveřejněná data z britského trhu práce neměly žádný dopad na vývoj britské libry a ta tak zůstává i nadále utlumená děním kolem brexitu. Nezaměstnanost zůstala na 3,9% a za poslední 3 měsíce se podařilo vytvořit 179 000 pracovních míst, odhad byl na 173 000. Mzdy zahrnující bonusy podle očekávání rostly na 3,5%. Jedním z možných důvodů proč libra na dnešní výsledky nereagovala, může být velmi malé překvapení výsledků oproti očekáváním nebo nižší relevance výsledků z trhu práce. Dalším zajímavým fundamentem byl německý ekonomický ZEW index. Ten zastavil svůj několikaměsíční propad a rostl na 3,1 bodů. Euro však paradoxně v reakci na výsledky oslabilo pod úroveň 1.13, kam se následně vrátilo a pokračuje tak opět v předchozím velmi nezajímavém vývoji. Z ostatních devizových trhů zaujal australský dolar, když ráno silně oslaboval kvůli zveřejnění zápisu ze zasedání RBA ovšem odpoledne si své ztráty dokázala vzít zpět. Podobná situace je nyní na měnovém páru USDCAD, kde kanadský dolar včera silně oslabil a dnes se snaží včerejší ztráty zkorigovat. Velmi nízké volatilitě na devizových trzích by měl být koncem dnešní seance konec, protože už zítra odstartuje série fundamentálně několika velmi zajímavých seancí.

Akciové indexy dopoledne dokázaly poměrně zpevnit, nicméně s otevřením americké seance se opět dostaly pod prodejní tlak. Vzhledem k dnešním výsledkům je to poměrně překvapení, jelikož společnosti Johnson & Johnson, UnitedHealth a Bank of America reportovaly lepší, než očekávané výsledky. Výsledková sezona je prozatím hlavním katalyzátorem pohybů na trzích a může jim pomoci k atakování all time high. Na ropě probíhá další volatilní seance, která je však opět beze směru mezi cenami 63 a 64 dolarů za barel.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.06.2019

09:14

Zemní plyn je z delšího časového rámce na zajímavé supportní úrovni.

Z týdenního časového rámce se nacházíme na supportu tvořeném patternem „zavření Single“. Jedná se o vyplnění prostoru mezi high první a low třetí svíčky patternu.

Podrobnosti

24.06.2019

08:00

Z technických důvodů nebude tento týden zveřejněn pořad Benchmark, který informuje o událostech z ekonomiky a finančních trhů. Proto Vám přinášíme souhrn těch nejdůležitějších událostí nadcházejícího týdne. 

Podrobnosti

24.06.2019

07:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti