Přehled dne: Indexy korigují ztráty z konce minulého týdne, EURUSD zpět nad 1.13

Akciovému indexu S&P 500 se v průběhu dnešní seance podařilo konkrétně vymazat ztráty z konce minulého týdne. Daří se i ostatním akciovým indexům a vesměs všechny jsou v zelených číslech. Na devizových trzích svůj růst pozastavil americký dolar a po více jak týdnu ztrácí. Ropa WTI dnes rostla až k 54 dolarů za barel.

Z hlediska fundamentu toho dnešní seance příliš nenabídla. Plánovaný projev Marka Carneyho za BoE neměl žádný výrazný dopad na vývoj britské libry, jelikož pouze zopakoval vše podstatné, co bylo již řečeno. Britské libře se dnes podařilo využít slabšího amerického dolaru a na konci seance možná uzavře na páru GBPSUD v zelených číslech. Americký dolar dnes koriguje několikadenní po sobě jdoucí zisky, protože narazil na páru EURUSD na silný support. EURUSD se tak dostal zpět nad úroveň 1,13 a po více jak týdnu možná uzavře dnešní seanci v zisku. Na dosavadním sentimentu může ještě něco změnit večerní projev Jerome Powella. Fundament na evropské měně však stále hovoří v jeho neprospěch v čele s evidentním zpomalením německé ekonomiky a obav ze zpomalení hospodářského růstu v eurozóně, které by nedovolilo ECB začít ve zvyšování úrokových sazeb. Na ostatních měnových párech je situace téměř identická a jsme svědky především kopírování vývoje amerického dolaru.

Reakce měnového páru EURUSD na dlouhodobý support

Akciovým indexům se dnes daří přidávat více jak 1% do zisku a to nejen americkým, ale také evropským. Hlavní událostí má být dosažení předběžné dohody o financování bezpečnosti hranic s Mexikem. Vše tedy zatím vypadá pro americkou vládu příznivě, jelikož se pravděpodobně vyhnula další vládní uzavírce. Investoři dále věnují zvýšenou pozornost děni kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Americká delegace již přistála v Pekingu a nemělo by tedy nic bránit v dalším vyjednávání.

Ropa dnes využila znovuobnoveného apetitu po rizikových aktivech a alespoň krátkodobě se vrátila do růstového modu. Ještě včera večer ropa WTI testovala úrovně pod 52 dolary za barel, zatímco dnes odpoledne atakovala 54 dolarů. Žádných nových zpráv jsme zde svědky nebyli a stále platí aktuální fundament v podobě produkčních škrtů a amerických sankcí na Venezuelu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

25.06.2019

09:14

Zemní plyn je z delšího časového rámce na zajímavé supportní úrovni.

Z týdenního časového rámce se nacházíme na supportu tvořeném patternem „zavření Single“. Jedná se o vyplnění prostoru mezi high první a low třetí svíčky patternu.

Podrobnosti

24.06.2019

08:00

Z technických důvodů nebude tento týden zveřejněn pořad Benchmark, který informuje o událostech z ekonomiky a finančních trhů. Proto Vám přinášíme souhrn těch nejdůležitějších událostí nadcházejícího týdne. 

Podrobnosti

24.06.2019

07:27

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Podrobnosti