Přehled dne: Evropské měny ztrácí, akcie korigují ztráty

Poslední obchodní seance v týdnu prozatím probíhá ve velmi klidném tempu a trhy si udržují nízkou volatilitu a vydýchávají středeční výprodej na akciových trzích. Americký dolar dnes po třech ztrátových seancích sbírá menší zisky a do defenzivy přešly evropské měny euro a libra.

Devizové trhy během dnešní seance nedoprovodí ke konci obchodního týdne žádné fundamenty a musí tak spoléhat na střet nabídky s poptávkou. V konsolidaci z včerejší seance pokračuje trh USDCAD a USDJPY a mnoho obchodních příležitostí jsme zde svědky nebyli. V konsolidaci je také australský dolar a silnější americký dolar zde také nemá příliš velký vliv na vývoj. Pod lehkým tlakem je euro a britská libra, kde sice Mayová dosáhla pokroku ve vyjednávání, ale nemůže najít podporu na domácí půdě. Británii čeká příští týden summit lídrů 27 zemí na téma Brexit, do kdy by chtěla Mayová dosáhnout řešení v hlavních otázkách.

Graf: Dnešní vývoj na trhu GBPUSD

Akciové trhy dnes nalezly pevnější půdu pod nohama poté, co došlo k uklidnění situace a rizikové přirážky pomalu klesají. Většina akciových indexů se tak dnes pohybuje v zelených číslech a to více jak 1%. To je dobrá zpráva pro investory na akciových trzích, kteří čekají na data z výsledkové sezony za třetí kvartál, které by měly být velmi zajímavé. Index volatility VIX mezitím klesá k 21 bodům.

Výraznější zisky z včerejší seance si zatím udržuje zlato, které dnes spíše konsoliduje. Silnější americký dolar se zde dnes neprojevuje takovou mírou, jako tomu bylo při předchozích seancích. Defenzivní zatím stále zůstává trh s ropou, která se dostala pod prodejní tlak společně s akciovými trhy. Ropa pravděpodobně svůj růst uspíšila a stále není příliš jisté, jaký bude výpadek produkce z Iránu. Rent se zatím drží nad 80 dolary za barel a pravděpodobně na podobných úrovních i seanci ukončí.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.12.2018

14:36

Britská premiérka Theresa Mayová včera navštívila dvoudenní summit EU v Bruselu ve víře pokusit se znovu vyjednat brexitovou dohodu. Do Londýna se však bude vracet s prázdnýma rukama a v britském parlamentu lze tak očekávat další velmi vášnivou debatu.

Podrobnosti

14.12.2018

10:32

Včerejší seanci na devizových trzích ovlivnilo zasedání ECB, ačkoliv jsme se žádné změny v dosavadní rétorice nedočkali. Dnes ráno silně zpevňuje americký dolar a je silnější na většině z měnových párů. Akciové indexy začátkem dnešní seance mírně ztrácí a ropa WTI se dostala na týdenní maxima.

Podrobnosti

13.12.2018

17:19

Dnes zasedala ECB, a jakožto nejdůležitější fundament dnešního dne ovlivnila vývoj na devizových trzích. Akciové indexy dnes přešly do konsolidace bez výraznější volatility a během dnešní seance spíše stagnují. Ropa opět otestovala úrovně kolem 50 dolarů za barel a mírně zpevňuje.

Podrobnosti