Přehled dne: Bank of Canada ponechala sazby beze změny, kanadský dolar ztrácí

Dnes jsou v USA zavřené banky kvůli pohřbu bývalého amerického prezidenta Bushe staršího, postrádáme tedy výraznější pohyby způsobené objemy z USA. Bank of Canada dnes na svém zasedání nechala sazby beze změny a kanadský dolar oslabuje. Ropa dnes opět roste v očekávání zítřejšího zasedání OPEC.

Na devizových trzích dnes americký dolar opět zopakoval scénář z předchozích dvou seanci. Dopoledne mírně ztrácel a během odpolední seance ztráty likvidoval. Vývoj na měnových párech je však odlišný. Britská libra je dnes na páru s americkým dolarem silnější na rozdíl od eura, které ztrácí. I další měny proti americkému dolaru dnes spíše ztrácí. Australský dolar navázal na včerejší seanci a opět ztrácí. Japonský jen dnes koriguje včerejší zisky, které způsobil růst averze k riziku způsobený výprodejem na akciových trzích. Dnes se toho z pohledu fundamentů příliš neudálo. Dopoledne bylo zveřejněno v Británii PMI za sektor služeb, to však s trhy nic neudělalo. Odpoledne zasedala Bank of Canada a rozhodovala o sazbách. Ty zůstaly podle očekávání beze změny na 1,75% a kanadský dolar tak začal v reakci na rozhodnutí ztrácet.

Graf: Dnešní vývoj na USDCAD

Na akciových trzích se dnes téměř nic neudálo kvůli chybějícím pohybům na trhu během americká seance, která dnes bohužel nepřispěje. Americké indexy tak zůstávají na stejných včerejšího close, tedy ve ztrátě přes 3%. Německý akciový index DAX dnes také příliš nezmění na dosavadním sentimentu, jelikož pouze konsoliduje ve velmi úzkém obchodním rozpětí a nijak se mu nedaří umazat včerejší ztráty. Na komoditním trhu dnes pokračuje v ziscích ropa. Včerejší seance, kdy ropa mírně ztratila, se tedy ukázala být pouze korekcí spojenou s výprodejem na akciových trzích.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.02.2019

17:00

Trhům chybí výraznější objemy z USA a ty ve většině případů ovládla nižší volatilita. Na akciovém trhu v USA se tedy nestalo vůbec nic, evropský akciový trh je mírně živější, ale také jsme svědky pomalejšího vstupu o nového týdne. Ropa si zatím drží zisky z minulého týdne.

Podrobnosti

18.02.2019

10:41

Akciové indexy zakončily minulý týden výrazným růstem a přidaly tak další týdenní ziskovou seanci. Podobně na tom byla také ropa WTI, ta uzavřela nad 56 dolary za týden. Na devizových trzích oslaboval americký dolar a dal tak prostor ostatním měnám.

Podrobnosti

15.02.2019

17:02

Dnešní seance opět patřila mezi ty zajímavější, kdy obchodování ovlivnily překvapující výsledky několika fundamentů. Daří se australskému a novozélandskému dolaru a dalším rizikovým aktivům. Akciové indexy jsou dnes v zelených číslech a na nových letošních maximech.

Podrobnosti