Pozitivní americká data ADP akciím k růstu nestačí, analýza GBP/USD

Akcie na Wall Street zahajují dnešní obchodní seanci poklesem, po včerejším silném růstu, kdy vyskočily o 2,1 až 2,9 procenta, taženy nahoru hlavně finančními a technologickými tituly po dobrých výsledcích amerického indexu PMI ISM z výroby. Avšak dnešní výsledky z amerického trhu práce už nedokázaly podpořit indexy v růstu. Soukromý sektor (ADP) vytvořil v únoru 214 000 nových pracovních místo o 29 000 více, než odhadoval tržní konsenzus.

Pro akciové trhy přišel negativní signál z trhu s ropou, která dnes nedokázala pokračovat v růstu, když zásoby ve Spojených státech podle Amerického ropného institutu (API) dosáhly rekordních úrovní. Dnes v 17:30 budou zveřejněny zásoby od EIA. Evropské burzy dnes ráno navázaly na asijský akciový trh, kde si připsal index Nikkei 4 procenta zisku, avšak v závěru dne už jenom oscilují kolem nuly.

Ačkoliv britské indexy PMI z výroby i stavebnictví včera i dnes zklamaly na denním grafu GBP/USD se tvoří býčí divergence, která by libře mohla pomoci zkorigovat předchozí ztráty a dočasně posílit postupně k jednotlivým Fibo úrovním.

Analýzu EUR/USD naleznete v našem videu.

Zdroj: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy