Pondělní analýza EUR/USD a intradenní analýza USD/CAD

EUR/USD v páteční seanci uzavřelo mimo strukturu rostoucího klínu. Trh tak zatím vyplňuje technickou analýzu této reverzní formace a divergence na MACD. Nadcházející obchodní hodiny by měly ukázat, zda zatím nejde jen o falešný průraz. Zásadní roli sehraje to, zda se podaří prolomit páteční minimum. Pokud ano, tak se před prodávajícími otevírají cíle 1,1212 a 1,1080.

Americký dolar se začátkem května rozhodl vrátit kanadskému kolegovi výprask z posledních týdnů. Trh posílil během 6 dnů o cce 550 pipů. Od té chvíle se však býci na nic zásadního nezmohli. Momentálně vzniká riziko, že by páteční maximum mohlo být nižším high, což by v případě prolomení supportu 1,281 znamenalo rychlý návrat do medvědích vod. V tomto případě by svou roli mohla sehrát i naznačená netopýří formace, jenž předpokládá návrat velmi nízko. Tento negativní scénář může trh odvrátit prolomením rezistence 1,30.

Autor: Investplanet
Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy