Podepsání obchodní dohody je v rukou Pekingu, dnešní fundamenty

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

 

Dnešní fundamenty

Ve 14:30 dorazí na trhy řada fundamentů ze Spojených států. Sledu fundamentů budou dominovat především data ohledně základních maloobchodních prodejů. Maloobchodní tržby jsou předním ukazatelem spotřebitelských výdajů a mohou podpořit pozitivní zprávy ohledně dobře se vyvíjející obchodní dohody mezi USA a Čínou.

 

USA a Čína chtějí uzavřít obchodní dohodu. Schyluje se k podepsání první fáze.

Washington je ochoten pozastavit plánované zvýšení cel, které mělo přijít v platnost již tuto neděli a nabídl se snížit již uvalená cla na dovoz čínského zboží na polovinu. Peking by ale na oplátku měl nakoupit dvakrát tolik zemědělských produktů, než co koupil v roce 2017 (tedy před obchodní válkou).

Otázkou nyní je, zda Peking tuto navrhovanou dohodu podepíše. Ve vzduchu samozřejmě visí otázka, zda je vůbec reálné, aby Čína nakoupila tolik zemědělských produktů. Dokud nedojde k podepsání dohody, stále na trzích panuje zvýšené riziko.

 

Indexy rostou a výjimkou není ani americký akciový index SP500.

US500, M15

Na trzích je ovšem patrný prozatímní pohyb do strany a vyčkávání na další zprávy.

 

 

Instrumentem týdne je měnový pár NZDUSD, který bossa obchodníkovi vydělal téměř 100 000 Kč. Podívejte se na podrobnou analýzu obchodu v tomto článku.

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy