Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA vzrostl, analýza GBP/AUD

Počet Američanů žádajících poprvé o podporu v nezaměstnanosti minulý týden nečekaně vzrostl a dosáhl více než ročního maxima. Čísla tak navázala na negativní výsledky pátečních údajů z trhu práce, podle kterých USA v dubnu vytvořily jenom 160 000 nových pracovních míst, nejméně od loňského září. Počet nových žádostí předchozí týden stoupl o 20 000 na 294 000, nejvyšší úroveň od konce února 2015. Trh čekal, že se číslo proti konci dubna (274 000) zvýší jenom na 277 000.

Americké akciové trhy zahájili čtvrteční obchodní seanci růstem, podpořeny hlavně vyššími cenami ropy. Index Dow Jones po otevření rostl o 0,4 procenta na 17 781,86 bodu. Index S&P 500 posiloval po otevření burzy o 0,4 procenta na 2 073,18 bodu, stejně jako technologický Nasdaq, který stoupl na hodnotu 4 778,11 bodu. V ziscích (cca +0,2 procenta) se dnes obchodují i evropské akcie, i když úvod seance byl pochmurnější.  V závěsu zůstává jenom německý DAX, který si dnes odepisuje 0,4 procenta zisku. Ceny ropy ve čtvrtek pokračují ve svém předchozím růstu k šestiměsíčnímu maximu, když je včera povzbudila informace o poklesu zásob ve Spojených státech, které zveřejnila agentura IEA.

  • Večer nás čekají projevy 3 členů americké bankovní rady (Fed) Rosengren, George, Haldane.

GBP/AUD na hodinovém grafu putuje nahoru v rostoucím zeleném kanálu, jehož dolní hranu otestoval měnový pár v rámci červené vlajkové formace. Aktuálně bojuje cena GBP/AUD s předchozími maximy. Pokud je zdolá, otevírá se GBP/AUD cesta dále na sever a možnost pokračovat v růstu  zelením rostoucím kanálu. 

Autor: Michala Moravcová


Nejnovější analýzy