Páteční seance patřila silnému euru a slabému dolaru

Páteční seanci nečekaně ovládlo euro. To dokázalo navázat na páru EURUSD na čtvrteční seanci a zpevňovalo až nad úroveň 1,21, nad kterou zároveň dokázalo uzavřít. Nic na tom nezměnil ani lehce pozitivní fundament pro dolar, kde meziroční jádrová inflace rostla na 1,8%. Ani na ostatních trzích nedokázal dolar realizovat žádné větší zisky.  Na posilování eura navázala další evropská měna a to Britská libra, která využila i slábnoucího dolaru a nyní již obchoduje na páru GBPUSD nad úrovní 1,37. Euru pomohly také zprávy z Německa, kde vyjednavači unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií zásadního průlomu v rozhovorech o nové německé vládě. Žádný další fundament páteční seance nepřinesla a byli jsme tedy svědky spíše slábnoucího dolaru a v posledních dnech tradičního posilování komoditních měn. Akciové indexy zpevňovali své pozice a udržely si rostoucí sentiment.

Dnešní seance bude na data výrazně chudší. V 11:00 stojí za pozornost snad jen obchodní bilance v eurozóně, ale nejedná se o data, která by měla změnit dosavadní pozitivní sentiment na euru.

Slábnoucí dolar spolu s posilujícím eurem pomohl k růstu i libře. Pár GBPUSD si začátkem pondělní seance zatím drží své zisky a bude zajímavé sledovat reakci na předchozí razantní růst. Během dnešní seance bez významného fundamentu, lze tedy očekávat spíše pohyb v rotaci bez dalšího výrazného trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti