Páteční seance patřila silnému euru a slabému dolaru

Páteční seanci nečekaně ovládlo euro. To dokázalo navázat na páru EURUSD na čtvrteční seanci a zpevňovalo až nad úroveň 1,21, nad kterou zároveň dokázalo uzavřít. Nic na tom nezměnil ani lehce pozitivní fundament pro dolar, kde meziroční jádrová inflace rostla na 1,8%. Ani na ostatních trzích nedokázal dolar realizovat žádné větší zisky.  Na posilování eura navázala další evropská měna a to Britská libra, která využila i slábnoucího dolaru a nyní již obchoduje na páru GBPUSD nad úrovní 1,37. Euru pomohly také zprávy z Německa, kde vyjednavači unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií zásadního průlomu v rozhovorech o nové německé vládě. Žádný další fundament páteční seance nepřinesla a byli jsme tedy svědky spíše slábnoucího dolaru a v posledních dnech tradičního posilování komoditních měn. Akciové indexy zpevňovali své pozice a udržely si rostoucí sentiment.

Dnešní seance bude na data výrazně chudší. V 11:00 stojí za pozornost snad jen obchodní bilance v eurozóně, ale nejedná se o data, která by měla změnit dosavadní pozitivní sentiment na euru.

Slábnoucí dolar spolu s posilujícím eurem pomohl k růstu i libře. Pár GBPUSD si začátkem pondělní seance zatím drží své zisky a bude zajímavé sledovat reakci na předchozí razantní růst. Během dnešní seance bez významného fundamentu, lze tedy očekávat spíše pohyb v rotaci bez dalšího výrazného trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

21.02.2018

16:44

Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně.
Chci číst

21.02.2018

10:25

Americké akciové indexy dalším dnem korigují své zisky z minulého týdne. Nelze však zatím mluvit o další vlně výprodejů, ale spíše panuje nejistota investorů ohledně budoucího vývoje na trzích (více k problematice akciových trhů a případné další korekce doporučuji přečíst včerejší článek zde na stránkách bossainfo.cz). Nervozity na akciových trzích zatím využívá nejvíce americký dolar, který od konce minulého týdne razantně posiluje a likviduje dosavadní ztráty.

Chci číst

20.02.2018

17:02

Úterní seance zatím probíhá podobně jako ta včerejší. Chybí nám důležitá makra, která by ovlivnila trh, ten zatím tedy jen následuje dosavadní trend, případně se snaží udržet si dosavadní zisky. V posilování zatím pokračuje americký dolar, který se i díky rostoucím desetiletým výnosům dostal nad 50% výprodeje z minulého týdne. Zatímco dolar pomalu likviduje ztráty z minulého týdne a udává v podstatě směr na devizovém trhu, americké desetileté výnosy pokračují v růstu a je jen otázkou času kdy překonají 3% hranici.

Podrobnosti