Páteční seance patřila silnému euru a slabému dolaru

Páteční seanci nečekaně ovládlo euro. To dokázalo navázat na páru EURUSD na čtvrteční seanci a zpevňovalo až nad úroveň 1,21, nad kterou zároveň dokázalo uzavřít. Nic na tom nezměnil ani lehce pozitivní fundament pro dolar, kde meziroční jádrová inflace rostla na 1,8%. Ani na ostatních trzích nedokázal dolar realizovat žádné větší zisky.  Na posilování eura navázala další evropská měna a to Britská libra, která využila i slábnoucího dolaru a nyní již obchoduje na páru GBPUSD nad úrovní 1,37. Euru pomohly také zprávy z Německa, kde vyjednavači unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií zásadního průlomu v rozhovorech o nové německé vládě. Žádný další fundament páteční seance nepřinesla a byli jsme tedy svědky spíše slábnoucího dolaru a v posledních dnech tradičního posilování komoditních měn. Akciové indexy zpevňovali své pozice a udržely si rostoucí sentiment.

Dnešní seance bude na data výrazně chudší. V 11:00 stojí za pozornost snad jen obchodní bilance v eurozóně, ale nejedná se o data, která by měla změnit dosavadní pozitivní sentiment na euru.

Slábnoucí dolar spolu s posilujícím eurem pomohl k růstu i libře. Pár GBPUSD si začátkem pondělní seance zatím drží své zisky a bude zajímavé sledovat reakci na předchozí razantní růst. Během dnešní seance bez významného fundamentu, lze tedy očekávat spíše pohyb v rotaci bez dalšího výrazného trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti