Páteční seance patřila silnému euru a slabému dolaru

Páteční seanci nečekaně ovládlo euro. To dokázalo navázat na páru EURUSD na čtvrteční seanci a zpevňovalo až nad úroveň 1,21, nad kterou zároveň dokázalo uzavřít. Nic na tom nezměnil ani lehce pozitivní fundament pro dolar, kde meziroční jádrová inflace rostla na 1,8%. Ani na ostatních trzích nedokázal dolar realizovat žádné větší zisky.  Na posilování eura navázala další evropská měna a to Britská libra, která využila i slábnoucího dolaru a nyní již obchoduje na páru GBPUSD nad úrovní 1,37. Euru pomohly také zprávy z Německa, kde vyjednavači unie CDU/CSU a SPD dosáhli podle německých médií zásadního průlomu v rozhovorech o nové německé vládě. Žádný další fundament páteční seance nepřinesla a byli jsme tedy svědky spíše slábnoucího dolaru a v posledních dnech tradičního posilování komoditních měn. Akciové indexy zpevňovali své pozice a udržely si rostoucí sentiment.

Dnešní seance bude na data výrazně chudší. V 11:00 stojí za pozornost snad jen obchodní bilance v eurozóně, ale nejedná se o data, která by měla změnit dosavadní pozitivní sentiment na euru.

Slábnoucí dolar spolu s posilujícím eurem pomohl k růstu i libře. Pár GBPUSD si začátkem pondělní seance zatím drží své zisky a bude zajímavé sledovat reakci na předchozí razantní růst. Během dnešní seance bez významného fundamentu, lze tedy očekávat spíše pohyb v rotaci bez dalšího výrazného trendu.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti