OKEM ANALYTIKA - vyvažování...

Při absenci pozitivních zpráv na téma COVID-19 ve čtvrtek doslova rozdrtilo morálku investorů, kteří se rozhodli pro masivní únik od rizikových aktiv.

Tentokrát roli hasiče hraje Donald Trump, který v poslední době příliš často mění názor na fiskální balíček. To poskytovalo záminku ke ztlumení negativních emocí, ale takový chaos v prezidentových rozhodnutích můžeme vidět stále častěji, čím blíže jsme 3. listopadu. Příští týden vede Trump s Bidenem prezidentskou debatu, což by mohla být Trumpova poslední šance vylepšit si preference. Jde však o to, že mu stále chybí nápad, a to i v tématu boje proti pandemii (vakcínu v příštích 2 týdnech neuvidíme).

Investoři se nicméně budou více zajímat o to, zda jsou obavy z vážného lockdown v mnoha zemích oprávněné. Dynamika infekcí v posledních dnech byla překvapivě vysoká, což donutilo subjekty s rozhodovací pravomocí k řadě akcí, které lze nazvat mini-lockdown. V tomto okamžiku stojí za zmínku, že doba potřebná k posouzení jejich dopadu na přenos koronaviru je 10–12 dní. To paradoxně může poskytnout určité časové okno pro zotavení z nedávných negativních emocí na trzích.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

27.10.2020

15:33

Nízká kvalita pšenice v USA

Cena pšenice v USA se minulý týden po sérii předchozích posilování pohybovala kolem 6,30 USD za bušl. Technicky však tento trh dosáhl překoupené oblasti, kterou indikují oscilátory.

Chci číst

27.10.2020

14:32

S&P500: výkyvy konsolidace

Futures S&P500 (+ 0,34%) dávají určitou naději, že Američané začnou obchodovat v úterý s mírnými korekčními změnami.

Chci číst

27.10.2020

13:05

Klidná relace na trhu se zlatem

Dnešní seance na trhu se zlatem je obdobím poměrně úzké konsolidace kotací zlata. Cena drahých kovů se pohybuje v oblasti 1900-1910 USD za unci a snaží se zůstat nad hranicí 1900 USD za unci.

Chci číst