OKEM ANALYTIKA - posilování trendů

Máme napůl prázdnou sklenici, ale s pozitivní zprávou. Negativní informace jsou ignorovány a to, co se počítá, je „lepší zítřek“.

Složitá situace s COVID v USA a znepokojivé zprávy z Asie jsou vyváženy očekáváním pomalého zrušení omezení v Evropě (Francie). A po uzamčení je to jen vakcína a návrat k normálu.... Jak jednoduché to je, že? Nedostatečný pokrok ve fiskálním balíčku v USA se staví vedle slov šéfa Fedu, který uvedl, že je rozhodně příliš brzy na to, abychom odložili současné nástroje měnové politiky stranou a byli připraveni. A to stačí, vyhlídka na volitelný dodatečný tisk peněz obvykle zlepšuje náladu na trzích.

Výsledkem bylo, že pokles obchodování v Asii byl krátký, akciové trhy se odrazily a dolar ustoupil. A zmatek ohledně polsko-maďarského veta? Trhy doufají, že bude nalezen určitý politický kompromis a nakonec budou platby z programu podpory pandemie prováděny na základě mezinárodních dohod.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.01.2021

17:13

Trh čeká na interpretaci

Slyšení hlavy Fedu Kongresem (online) začalo v 16:00, ale prozatím není nic nového, čeho by se trhy mohly chopit.

Chci číst

19.01.2021

14:23

S&P500: blízko linie rychlého trendu

Hlavní futures na newyorský akciový index rostly v rozmezí + 0,52% až + 0,66%. Američané zahájí relaci v rytmu mírně pozitivních změn po delší pauze

Chci číst

19.01.2021

13:11

Klidný nárůst na trhu se zlatem

Cena zlata tento týden pomalu stoupá vzhůru a odskočí od velkých slev z posledních dvou týdnů.

Chci číst