OKEM ANALYTIKA - Otázka nuancí

Janet Yellen a lidi v jejím okolí nelze obvinit, že nejsou schopni komunikovat s trhy - klíčem je postupné budování emocí, místo aby byli překvapeni.

Roky práce hlavy Fedu odvedly svoji práci. Vzbudí však dnes Yellen představivost investorů v kontextu potřeby „operovat ve velkém měřítku“? Pro politiky to rozhodně vypadá dobře. V době pandemie koneckonců nikdo nemluví o úsporách, ale probíhá dražba o to, kdo udělá více - tady a teď. Páteční reakce na jednodenní představení prvního Bidenova stimulu, stejně jako dřívější pohyby na americkém dluhovém trhu, však ukázaly, že se pravděpodobně začínáme postupně odklánět od tohoto „nereflektivního“ vzorce, který dominoval ve druhé polovině loňského roku.

Pozitivní informace začínají být konfrontovány s příležitostmi (Kongres) a náklady (budoucí inflace). FED se zatím podařilo přesvědčit trhy, že je příliš brzy diskutovat o jakýchkoli změnách, ale určitá nejistota pravděpodobně přetrvává. Dnes Yellen a zítra Biden - politické zprávy budou v amerických médiích, ale trhy se pravděpodobně začnou více soustředit na něco jiného.

Ve čtvrtek je naplánováno zasedání Evropské centrální banky. Po zahájení změn v měnové politice na prosincovém zasedání bude nyní věnována pozornost nuancím toho, zda tvůrci politik počítají s tím, že prodloužení omezení v mnoha zemích alespoň do konce prvního čtvrtletí negativně ovlivní makroekonomické projekce a vynutí změnu určitých předpokladů. Trh bude očekávat udržení připravenosti zavádět nové nástroje, pokud to bude nutné. A mělo by to být přesvědčivé, i když to, jaké to bude ve skutečnosti, ukáží spíše pozdější záznamy. V každém případě však nedostatky takového vyprávění mohou na finančních trzích vnést nervozitu, kterou nyní nikdo zřejmě nepotřebuje.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst