OKEM ANALYTIKA - oslabení komoditních měn

Zvýšení averze k riziku pozorované v posledních dnech podpořilo americký dolar a poškodilo měny EM, které jsou považovány za riskantnější investiční příležitost. U některých měn z této skupiny však byl důležitý i další faktor - jejich vztah s trhy surovin.

V posledních dnech se na trzích s mnoha surovinami objevil tlak na dodávky, který vyplynul právě z rizikového postoje investorů a obav o stav globální ekonomiky (která významně ovlivňuje poptávku po energetických zdrojích a průmyslových kovech).

Na vlně rostoucí averze k riziku mimo jiné Ruský rubl, kanadský dolar a norská koruna. Kotace všech těchto měn významně souvisí s cenami ropy na globálním trhu.

Na druhé straně australský dolar nebo jihoafrický rand ztratily hodnotu kvůli korelaci nabídek s cenami průmyslových a drahých kovů. V případě ZAR také stojí za to věnovat pozornost jeho špatnému stavu na začátku dnešního zasedání. Vyplývá to nejen ze situace na komoditních trzích, ale také z dnešních údajů o inflaci, která v červnu zpomalila na 4,9% y / y po dosažení 30měsíčního rekordu v květnu (5,2% y / y). To by mohlo vést jihoafrickou centrální banku - která se zítra schází, aby rozhodla o úrokových sazbách -, aby měnovou politiku ponechala beze změny.

 

USDZAR. - timeframe D1

 

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

23.07.2021

15:25

Klidný konec nervózního týdne

Dnešní volatilita směnných kurzů zůstává relativně nízká, částečně kvůli malé aktivitě na prázdninovém trhu ...
Chci číst

23.07.2021

14:04

Síla kupujících na trhu s palladiem

Ceny palladia začaly tento týden propadem vyvolaným americkým dolarem (poklesy stejně zametly celý trh drahých kovů).

Chci číst

23.07.2021

13:45

Ropa: hladký konec rušného týdne

Ceny ropy se v posledních dnech dynamicky zotavovaly ze ztrát z pondělí a úterý ...
Chci číst