OKEM ANALYTIKA - Obchodování před Dnem díkuvzdání

Američané čekají na delší víkend, ačkoli kvůli pandemii koronavirů bude zítřejší Den díkůvzdání pravděpodobně stráven s nejbližší rodinou a slavný Černý pátek se přesune na internet. Toto je delší přestávka na finančních trzích, protože páteční obchodování bude spíše symbolické. Tato skutečnost, vzhledem k včerejšímu „historickému maximu“ indexů Wall Street, může povzbudit k likvidaci některých zisků, ale ve střednědobém horizontu se toho moc nezmění.

Pro finanční trhy může potenciální tandem Powell-Yellen znamenat vstup do delší vlny odpisů dolaru a rozšíření rally rizikových aktiv. Dnes bude důležitý bod makroekonomického kalendáře zveřejněn na adrese 20:00 poznámky z posledního zasedání FOMC. Je možné, že na prosincovém zasedání mohou vzbudit očekávání související s dalším uvolňováním měnové politiky (více QE), s přihlédnutím k vysokému riziku zpomalení ekonomiky v důsledku dalšího silného dopadu pandemie. Mnoho ekonomů varuje před špatným prvním čtvrtletím roku 2021, takže načasování takového kroku ze strany FED by bylo ideální. Zbytek kalendáře bude zastíněn výše uvedenými poznámkami, ale zmíňme, že budeme znát dynamiku objednávek zboží dlouhodobé spotřeby (14:30), stejně jako údaje o amerických příjmech a výdajích, stejně jako index PCE Core (16:00) ) a výpočty indexu spotřebitelské nálady University of Michigan (také v 16:00).

Pokud tón dnešního večera poznámky Fedu jasně zvítězí nad „holubičím“ očekáváním trhů, pak středeční obchod skončí jasně slabším dolarem v hlavních systémech a novými záznamy na Wall Street - bez ohledu na zítřejší svátek.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.01.2021

17:13

Trh čeká na interpretaci

Slyšení hlavy Fedu Kongresem (online) začalo v 16:00, ale prozatím není nic nového, čeho by se trhy mohly chopit.

Chci číst

19.01.2021

14:23

S&P500: blízko linie rychlého trendu

Hlavní futures na newyorský akciový index rostly v rozmezí + 0,52% až + 0,66%. Američané zahájí relaci v rytmu mírně pozitivních změn po delší pauze

Chci číst

19.01.2021

13:11

Klidný nárůst na trhu se zlatem

Cena zlata tento týden pomalu stoupá vzhůru a odskočí od velkých slev z posledních dvou týdnů.

Chci číst