OKEM ANALYTIKA - nebezpečná nuda

Je tu další den, který možná nebyl - hmatatelná poznámka souvisí s tím, jak se trhy chovají, když je kompas amerických investorů vypnutý. K dispozici je méně plynulosti a více náhodných pohybů. Přetrvávající chuť k riziku je však stále viditelná, což na měnovém trhu vede k oslabení dolaru a síle měn považovaných za více rizikové (zde si tradičně drží první místo antipolóvé měny). Je to jen tím, že se tento vzor stává nebezpečně hacknutým. Stává se pro nás snazší a snazší vyjmenovat řadu argumentů vysvětlujících současný stav věcí a navrhujících jej do budoucna. Problém však je, že trhy obvykle nemají příliš snadné vzorce. Je proto možné, že začátek prosince přinese překvapivý, ne-li krátký obrat. Kalendář obsahuje hlavně indexy PMI / ISM a výpočty ministerstva práce - data se mohou lišit, protože máme pandemii, ale potenciální zklamání by měla rychle podpořit očekávání související s jednáním centrálních bank. Možná proto bude proces přenosu moci v USA překvapením. V posledních dnech se zdálo, že se Trump vyrovnal s Bidenovou výhrou vydáním příslušných pokynů federálním úředníkům, ale včera nečekaně uvedl, že výhru svého soupeře uzná, až když bude zvolen volební akademií. Scénář „převrácení“ volebních výsledků se však jeví jako nespolehlivý.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

20.01.2021

09:41

Situace na trzích 20. ledna

Středa přináší návrat k slabšímu dolaru po zlepšení nálady na akciových trzích. Ačkoli včerejší svědectví kongresu Janet Yellen nepřineslo mnohem víc, než co již trhy věděly...

Podrobnosti

20.01.2021

09:25

Dlouhá a nejistá cesta k vyvážení ropného trhu

Tento týden si strana poptávky znovu získala dominanci na trhu se surovou ropou. Větší ochota riskovat u globálních investorů souvisí s nadějí na účinnost stimulačního plánu, který ohlásil Joe Biden.

Chci číst

20.01.2021

08:10

Ranní přehled 20. ledna

Asijská seance: Hlavní měnový pár testuje při obchodování v Asii 1,2148 USD. Jüan také získává, a to navzdory skutečnosti, že společnost PBOC „vložila“ na trh nové kolo půjček.

Podrobnosti