OKEM ANALYTIKA - Na přelomu dubna a května dominuje riziko

Přelom dubna a května na měnových trzích přinesl změnu nálad a návrat rizikového přístupu globálních investorů. Jedná se o zajímavý vývoj událostí, s přihlédnutím ke skutečnosti, že na globálním trhu není nedostatek optimistických zpráv, zejména v kontextu zmírnění pandemických omezení. V Evropě se objevily informace o plánech na otevření hranic turistům, kteří již byli očkováni nebo pocházejí ze zemí s nízkým počtem infekcí - a to by mělo mít pozitivní dopad na ekonomiky mnoha zemí starého kontinentu.

Není pochyb o tom, že situace ve Spojených státech je zatím o něco lepší než v Evropě a na mnoha dalších místech světa, což vysvětluje návrat k posílení amerického dolaru.

Je však třeba mít na paměti, že v následujících dnech se situace na dolarovém trhu může dynamicky měnit, protože tento týden bude k dispozici mnoho důležitých údajů z americké ekonomiky a komentářů představitelů Fedu. Odraz na dolaru by prozatím měl být považován za korekci dřívějšího znehodnocení této měny - trh dolaru se však netýká pouze technické situace, ale také informací o výnosech amerických dluhopisů a plánovaných akcích Fedu.

 


Dolarový index FUSD. - timeframe D1

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Dorota Sierakowska

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

06.05.2021

10:50

EURUSD - krátký pokus o zotavení?

EURUSD využívá globální slabost dolaru a snaží se jasněji vrátit nad úroveň 1,20 ...
Chci číst

06.05.2021

09:45

Situace na trzích 6. května

Ve čtvrtek dolar své předchozí zisky odevzdal zpět. Pohyb je viditelný napříč trhem, pouze JPY a GBP jsou o něco slabší ...
Podrobnosti

06.05.2021

09:28

Cena kávy na nejvyšších úrovních za poslední 4 roky

Strana poptávky v posledních týdnech ovládla široký trh se zemědělskými komoditami. Ceny obilovin pozoruhodně rostou, ale nejen to. Poslední týdny patřily také mezi kupující na trhu s kávou.

Chci číst