OKEM ANALYTIKA - Malý déšť z velkého mraku?

Dnes v noci v českém čase má nově zvolený prezident představit podrobnosti svého fiskálního programu, ale také představit svá řešení pro dobu pandemie, včetně odkazu na očkovací program.

Podle zpráv se očekává, že balíček navrhovaných opatření dosáhne 2 bilionů USD, tj. o 700 miliard USD více, než včera navrhoval demokratický vůdce ve Sněmovně reprezentantů Chuck Schumer. Pomoc má zahrnovat rozšíření podpory pro nezaměstnané, ale také podporu státních orgánů během pandemie. Klíčové však mohou být nuance, jako je rychlost implementace jednotlivých řešení. Postavení demokratů v Kongresu není tak pohodlné - ovládají Senát, ale v tomto případě bude nutné podpořit alespoň 10 republikánských senátorů. Mohou být příznivé pouze pro některé projekty, o nichž se domnívají, že stojí za to je rychle provést kvůli pandemii. Neměli byste počítat s více. Zvláště, pokud se téma „úsudku nad Trumpem“ neobjeví v Senátu až po 20. lednu, může pouze zesílit osu politického sporu, a nejhorší je, pokud zakrývá jiná, mnohem důležitější témata. Po chování trhů dnes ráno je vidět, že existuje ochota hrát „bidenský stimul“, ale není vidět žádný nadměrný výbuch optimismu. Pro dolar by to byla brána k další vlně oslabení, ale bude se tento scénář naplňovat?

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst