OKEM ANALYTIKA - hledání záminek

Včerejší další informace od společnosti Pfizer, které byly objasněním zprávy z doby před více než týdnem (účinnost vakcíny po testování více lidí vzrostla na 95%), prošly bez velké ozvěny - to je signál, že toto téma se vrátí jen za několik týdnů u příležitosti oficiální registrace léčiva - pak budou trhy odpočítávat do začátku její distribuce a prvních očkování. Prozatím však máme obtížnou pandemickou realitu, ačkoli USA a Japonsko se zde trápí více, protože Evropa je již na půli cesty uzavření a investoři ostýchavě čekají na prosinec, kdy může dojít k uvolnění některých omezení. Mezitím panují v USA obavy, že omezení mohou dosáhnout vrcholu příští týden svátku díkůvzdání.

Může však složitá realita pandemie vést k větším poruchám na trzích? Situace kolem politických nepokojů v Evropě je podobná - jak veto rozpočtu EU, tak program obnovy, stejně jako brexit bez dohody, se mohou ukázat pro evropskou ekonomiku fatální, ale pouze pokud se stanou realitou. Je nepravděpodobné, že dnešní summit vedoucích představitelů Evropské unie tyto obavy rozptýlí, ale víra v dosažení kompromisu v těchto otázkách zůstane vysoká.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

30.11.2020

16:39

EURUSD oťukává hladinu 1,2000

Pondělí přináší slabší dolar, ale změny nejsou velké.....
Chci číst

30.11.2020

15:25

Před otevřením v USA

Futures na americký index naznačují potenciální otevření blízko pátečnímu close.

Chci číst

30.11.2020

13:34

USDCNH - stabilní navzdory lepšímu PMI

Výpočty čínských indexů PMI za listopad vydané přes noc pozitivně překvapily, ale nepodařilo se mu posílit (jüan) vůči americkému dolaru, který je dnes v nastavení více měn slabší.

Chci číst