OKEM ANALYTIKA - hledání záminek

Včerejší další informace od společnosti Pfizer, které byly objasněním zprávy z doby před více než týdnem (účinnost vakcíny po testování více lidí vzrostla na 95%), prošly bez velké ozvěny - to je signál, že toto téma se vrátí jen za několik týdnů u příležitosti oficiální registrace léčiva - pak budou trhy odpočítávat do začátku její distribuce a prvních očkování. Prozatím však máme obtížnou pandemickou realitu, ačkoli USA a Japonsko se zde trápí více, protože Evropa je již na půli cesty uzavření a investoři ostýchavě čekají na prosinec, kdy může dojít k uvolnění některých omezení. Mezitím panují v USA obavy, že omezení mohou dosáhnout vrcholu příští týden svátku díkůvzdání.

Může však složitá realita pandemie vést k větším poruchám na trzích? Situace kolem politických nepokojů v Evropě je podobná - jak veto rozpočtu EU, tak program obnovy, stejně jako brexit bez dohody, se mohou ukázat pro evropskou ekonomiku fatální, ale pouze pokud se stanou realitou. Je nepravděpodobné, že dnešní summit vedoucích představitelů Evropské unie tyto obavy rozptýlí, ale víra v dosažení kompromisu v těchto otázkách zůstane vysoká.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

06.05.2021

10:50

EURUSD - krátký pokus o zotavení?

EURUSD využívá globální slabost dolaru a snaží se jasněji vrátit nad úroveň 1,20 ...
Chci číst

06.05.2021

09:45

Situace na trzích 6. května

Ve čtvrtek dolar své předchozí zisky odevzdal zpět. Pohyb je viditelný napříč trhem, pouze JPY a GBP jsou o něco slabší ...
Podrobnosti

06.05.2021

09:28

Cena kávy na nejvyšších úrovních za poslední 4 roky

Strana poptávky v posledních týdnech ovládla široký trh se zemědělskými komoditami. Ceny obilovin pozoruhodně rostou, ale nejen to. Poslední týdny patřily také mezi kupující na trhu s kávou.

Chci číst