OKEM ANALYTIKA - důvody k obavám?

Když trhy upadnou do fáze „uspokojení“, je třeba věnovat větší pozornost faktorům, které mohou přispět ke změně rovnováhy sil. V posledních dnech jsme na Wall Street idyličtí, ale evropské akciové indexy (včetně DAX) se již zastavily, což může vyvolávat určitou úzkost. Za oživením technologických společností v USA stály signály, že zvýšení sazeb CIT v USA může být nižší, než navrhuje administrativa prezidenta Bidena. Výnosy dluhopisů se stabilizovaly na nižších úrovních poté, co výrazné zisky v posledních týdnech také vydechly. Jde jen o tzv proamerické vyprávění, částečně díky šéfovi Fedu, ale také obnoveným kontrastům v pokroku očkování, údajům COVID a makroekonomickým čtením. Takže vzorec „USA vs. zbytek světa pomůže akciovým trhům, nebo dříve zvýší výnosy dluhopisů a také vytáhne dolar? Návrat síly americké měny je možný, i když v průběhu času trhy dominovat vyprávění o obavách souvisejících s nadměrným deficitem USA. Nyní však dolar může Žádné alternativy. Pozorně sledujte zprávy z přední části pandemie. Dříve se objevovaly zprávy, že současné vakcíny nemusí zvládnout jihoafrický kmen v té době byly vyvozovány závěry z laboratorních studií, nyní se začínají objevovat podobné informace založené na izraelské populaci, která již získala kolektivní imunitu, takže se může ukázat, že nutnost dodržovat omezení a sociální vzdálenost zůstane mnohem déle, než jsme si dříve mysleli.
 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

06.05.2021

09:45

Situace na trzích 6. května

Ve čtvrtek dolar své předchozí zisky odevzdal zpět. Pohyb je viditelný napříč trhem, pouze JPY a GBP jsou o něco slabší ...
Podrobnosti

06.05.2021

09:28

Cena kávy na nejvyšších úrovních za poslední 4 roky

Strana poptávky v posledních týdnech ovládla široký trh se zemědělskými komoditami. Ceny obilovin pozoruhodně rostou, ale nejen to. Poslední týdny patřily také mezi kupující na trhu s kávou.

Chci číst

06.05.2021

08:23

Ranní přehled 6. května

Asijská seance: Hlavní měnový pár zůstává při obchodování v Asii stabilní. Juan klesl na týdenní minimum, což se vysvětluje silnějším dolarem.

Podrobnosti