OKEM ANALYTIKA - Dolar tažený pouze sentimentem

Včera Jerome Powell jasně přerušil spekulace, které minulý týden ovlivnily trh - hovoří se o zvyšování výnosů amerických dluhopisů ze strachu z nadměrné fiskální stimulace, které by sloužili demokraté pod vedením Joe Bidena.

V následujících měsících se o snižování a zvyšování úrokových sazeb nebude diskutovat, protože na podzim představil Fed novou interpretaci měnové politiky pro nadcházející roky. Pokud by dolar podléhal pouze tomuto faktoru, dnes bychom viděli jeho pokles. V každém případě to byla první reakce trhu včera večer. Z krátkodobého hlediska má však velký význam také nálada na trhu diktovaná klimatem na Wall Street. Zde Biden neuchvátil trhy a zmínka, že v určité době bude vydán zákon ve formě vyšších daní, které se dotknou nejbohatších Američanů a korporací, připomněla, že demokraté nebudou nutně sledovat tuto „vhodnou“ politiku. Zároveň se stále více hovoří o tom, že Bidenův plán ve výši 1,9 bilionu USD může nakonec přinést něco více než polovinu, protože Senát zablokuje nápady na zvýšení minimální mzdy nebo delší ochranné balíčky pro nezaměstnané a téma šeků na 2 000 USD není Tak určitě. Jednoduše řečeno, jedná se o stejné myšlenky, jaké byly přijaty dříve, a k jejich opětovnému hlasování je zapotřebí většiny 60 senátorů, ne 51 senátorů. Rovněž způsobí svůj vlastní politický zmatek ohledně Trump obžaloby, což bude jen znepřátelit si obě strany politické scény. Příští týden ukáže, jak silná je Wall Street s dlouhodobými očekáváními měnové politiky a jak silná umožňuje korekci nedávných zisků. V druhém případě se globální riziko rozšíří a zvedne dolar.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst