OKEM ANALYTIKA - Dolar slabší, ale ne podle očekávání

Vezmeme-li v úvahu jasný optimismus na akciových trzích, který je spojen s inaugurací Bidenova předsednictví (i když je pouze záminkou vysvětlující dlouho známý model čerpání ocenění díky monetární stimulaci a nyní možná i fiskální stimulaci), nadměrné vzrušení u měn neexistuje.

Teoreticky se vracíme k sestupnému trendu dolaru, který převládal dříve, ale bez velké volatility. Jedná se o náhled toho, co se může stát za dva nebo tři měsíce? Podíváme-li se na košíkový graf amerického dolarového indexu (v BOSSAFX je označen jako FUSD), můžete vidět, že klíčové podpory jsou dány minimy z prvního čtvrtletí roku 2018, tedy před třemi lety.

To je jasně viditelné například na měsíční bázi. Na druhou stranu je třeba během týdenního kurzu věnovat pozornost pozitivní odchylce od základní sazby u indexů. Co to všechno může znamenat? Je možné, že dolar na globálních systémech již nejpozději do jara začíná budovat základy překvapivého scénáře oživení. Stojí za to se na to podívat podrobněji, zejména na faktory, které by mohly takový pohyb spustit.

Bude to nit amerického dluhu, která byla nedávno utlumena holubičími komentáři od Fedu? Nebo možná vyhlídka na další vlnu odpisů dolaru začne dráždit subjekty s rozhodovací pravomocí v jiných centrálních bankách a přiměje je hledat platformu pro dialog a společné kroky k zastavení tohoto trendu? Nyní je to nepravděpodobné, ale není to úplně odmítnuto. Nebo možná bude čistě tržní mechanismus fungovat k očištění nadbytečných krátkých pozic v USD (hraní na jeho další pokles)? Neexistuje žádná odpověď, ale pozorný pozorovatel by měl být citlivý na signály vycházející z chování trhů, zvláště když se začínají odchýlit (i mírně) od přijatého vzorce a skutečné změny se mohou objevit až za několik týdnů.

FUSD. - timeframe M1

 

FUSD. - timeframe W1

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

 

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst