OKEM ANALYTIKA - den, který možná nebyl...

Pokud by slavila Evropa, obchodování by bylo většinou normální, ale tady mají Američané v podstatě prodloužený víkend a bez hlavního kompasu se většina lidí ztratí. To jsou charakteristiky trhů a nic předznamenává změny, pokud se jednoho dne (naše děti a vnoučata?) Nebudou více dívat na kalendář čínských svátků a budou nadšeni změnami na šanghajské burze.

Celkově je název komentáře dobrým příkladem toho, co se děje na trzích, nudou a nevýznamnými změnami, které lze rychle napravit, pokud se Američané do hry vrátí. Čtvrtek a pátek lze tedy považovat za čas pro poměrně povrchní korekci trhů z posledních dnů. Zejména proto, že makroekonomický kalendář je v zásadě prázdný - máme pouze minuty ECB, které mohou lokálně podporovat euro. Na druhou stranu včerejší vstupy z FED příliš nepřinesly, ale stojí za to věnovat pozornost aspektu v podobě rostoucího tlaku na technické úpravy v programu QE, namísto pouhého faktu zvýšení dotisku. To může více připomínat japonský model, kdy BOJ má jako jeden ze svých cílů kontrolovat výnosovou křivku dluhopisů, která spočívá ve větší orientaci centrální banky na cenné papíry s delší splatností. Pro trhy by to byl signál, že prostředí ultra nízkých úrokových sazeb by se mohlo stát dlouhodobou finanční realitou.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

19.01.2021

17:13

Trh čeká na interpretaci

Slyšení hlavy Fedu Kongresem (online) začalo v 16:00, ale prozatím není nic nového, čeho by se trhy mohly chopit.

Chci číst

19.01.2021

14:23

S&P500: blízko linie rychlého trendu

Hlavní futures na newyorský akciový index rostly v rozmezí + 0,52% až + 0,66%. Američané zahájí relaci v rytmu mírně pozitivních změn po delší pauze

Chci číst

19.01.2021

13:11

Klidný nárůst na trhu se zlatem

Cena zlata tento týden pomalu stoupá vzhůru a odskočí od velkých slev z posledních dvou týdnů.

Chci číst