OKEM ANALYTIKA - co chceme slyšet?

Finanční trhy někdy trpí určitou ztrátou sluchu - buď jim bude něco chybět, nebo si něčeho nevšimnou, ale také si budou některé věci pamatovat velmi dobře, zejména proto, že mají rádi všelijaké obecnosti.

Yellené včerejší projev byl bezbarvý, ale trhy předem dobře podporovaly úniky v podobě „rozsáhlé“ výzvy k akci. Zní to dobře a především pracuje na představivosti. Politický novinář budující morálku (tentokrát ve společnosti) může dnes večer vycházet z úst místopřísežného prezidenta Joea Bidena. Zdá se, že důležitým problémem bude překlenutí divizí vybudovaných Trumpem - uvnitř USA i na mezinárodní úrovni (návrat USA k účasti na globálních dohodách). Pozornost investorů se zaměří na americko-čínské vztahy, ale obecný náčrt již vytyčuje nový šéf ministerstva zahraničí Antony Blinken.

Dnes budeme slyšet mnoho věcí, ale jen málo z nich bude z krátkodobého hlediska relevantní. Důležité bude jen to, že trhy prozatím nedostanou nová riziková témata. Nitě zvyšující se daňové zátěže byly prozatím pečlivě skryty, i když se za několik měsíců může ukázat jako klíčový determinant.

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

05.03.2021

14:55

Cukr zastavil svůj růst

Ceny cukru si v posledních měsících udržovaly vzestupný trend, avšak na přelomu února a března letošního roku došlo na tomto trhu k korekci ...
Chci číst

05.03.2021

12:14

OKEM ANALYTIKA - divergence zájmu

V posledních měsících si trhy zvykly na mírně odlišnou strukturu - velké a ve skutečnosti škodlivé interference ze strany činitelů s rozhodovací pravomocí, zejména Fedu.

Podrobnosti

05.03.2021

11:40

USDJPY - důležitý indikátor?

V grafu USDJPY již máme klasickou vzestupnou hyperbolu. To je výsledkem vysoké korelace mezi tímto trhem a americkými dluhopisy ...
Chci číst