OKEM ANALYTIKA - čas těžkých otázek

Při absenci dalších pozitivních informací se vlákno související s COVID-19 stává stále více viditelným a dynamicky rostoucí dynamika infekcí podněcuje nejistotu a strach z obtížných rozhodnutí, která bude třeba učinit. Úplné nebo neúplné uzamčení v krajích, nebo celostátně - odpovědi na tyto otázky je třeba rychle najít. Politici v posledních týdnech spali a současné reakce jsou velmi opožděné, což může v příštích týdnech vést k ochromení zdravotní péče v mnoha zemích. Finanční trhy srovnávají tato vlákna se skutečností, že v rámci programů fiskální podpory neexistují žádné konkrétní kroky politiků - k tomu dochází v USA i v Evropě. Měly by centrální banky dělat všechno znovu?  Negativní úrokové sazby, další obrovský program nákupu aktiv? Opět přichází čas obtížných otázek ...
 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.


Nejnovější analýzy

27.10.2020

15:33

Nízká kvalita pšenice v USA

Cena pšenice v USA se minulý týden po sérii předchozích posilování pohybovala kolem 6,30 USD za bušl. Technicky však tento trh dosáhl překoupené oblasti, kterou indikují oscilátory.

Chci číst

27.10.2020

14:32

S&P500: výkyvy konsolidace

Futures S&P500 (+ 0,34%) dávají určitou naději, že Američané začnou obchodovat v úterý s mírnými korekčními změnami.

Chci číst

27.10.2020

13:05

Klidná relace na trhu se zlatem

Dnešní seance na trhu se zlatem je obdobím poměrně úzké konsolidace kotací zlata. Cena drahých kovů se pohybuje v oblasti 1900-1910 USD za unci a snaží se zůstat nad hranicí 1900 USD za unci.

Chci číst