OECD zlepšila výhled růstu HDP, měď opět roste

OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj) dnes zpřesňovala své prognózy růstu HDP pro letošní a příští rok. Pro eurozónu zvýšila odhad růstu na letošní rok z 1,5 % na 1,7 %. I pro příští rok zvýšila odhad o 0,2 procentního bodu na 1,6 %. Co se týče světového HDP, růst pro příští rok byl zvýšen o 0,1 procentního bodu na 3,2 %. V České republice byl předpokládaný růst pro letošek ponechán na 2,4 %, pro rok 2017 byl odhad zvýšen z 2,5 % na 2,6 % (Reuters, Bloomberg).

Dnes odpoledne má hned dva projevy prezident ECB Draghi. Mohli bychom se dozvědět, co od ECB očekávat na prosincovém meetingu a jaká bude měnová politika v závěru roku.

Po čase se podívejme opět na exotičtější instrument - měď (FCOPPER). Nedávno jsme informovali o tom, jak očekávané investice v USA vyhánějí ceny průmyslových kovů vzhůru. To byl případ i mědi, která začala před prezidentskými volbami v USA růst rekordním tempem. Po kratší korekci však nyní růst pokračuje. Dnes atakovala předchozí high a dostala se až na cenu 2,75 USD za libru mědi. Pokud se zformuje dvojitý vrchol, mohou ceny opět poklesnout, jelikož se dost možná jedná spíše o spekulativní bublinu než zdravý růst. Neznamená to však automaticky vstupovat do rozjetého vlaku, ale počkat si na reverzní formaci, kterou si necháme potvrdit poklesem RSI pod 70, což se dosud nestalo.

Autor: Získejúčet.cz

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy