Obrácená hlava-ramena na měnovém páru EUR/GBP

Na 4hodinovém grafu EUR/GBP můžeme sledovat, jak se vytváří technická formace obrácená hlava-ramena. Aktuálně se tvoří druhé pravé rameno. Pro tuto formaci je důležité, aby hodnota EUR/GBP neklesla pod úroveň pravého ramena, tedy pod cenu 0,8600. Pokud zůstane EUR/GBP nad touto úrovní, může se dokončit pravé rameno. Následně by měl EUR/GBP zamířit na sever k ceně 0,8838, která představuje tzv. „neckline“. Potenciální proražení „neckline“ by signalizovalo vyplnění formace a další posílení eura proti britské libře.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

14.08.2018

17:02

Výprodej na turecké liře s sebou táhl indickou rupii i ostatní měny, což zvýšilo riziko nouzového přistání z rizikovějších rozvíjeních se ekonomik. Páteční výprodej byl tak razantní, že během páteční seance některé z měn (včetně turecké liry) dokázaly zkorigovat část ze svých ztrát.

Podrobnosti

14.08.2018

14:03

Dopolední markodata byly v podstatě ty nedůležitější, kterých jsme se mohli během dnešní seance dočkat. Zveřejněny byly data z britského trhu práce, následovány odhadem hospodářského růstu v Eurozóně za 2. čtvrtletí, včetně růstu HDP v Německu a v ČR.

Podrobnosti

14.08.2018

10:25

Smíšená seance na devizových trzích, kde si bral oddechový čas americký dolar, nabídla několik překvapivých proti trendových pohybů. Pod tlakem byly drahé kovy, ale také trh s ropou, která se však dokázala ze ztrát vzpamatovat.

Podrobnosti