Obrácená hlava-ramena na měnovém páru EUR/GBP

Na 4hodinovém grafu EUR/GBP můžeme sledovat, jak se vytváří technická formace obrácená hlava-ramena. Aktuálně se tvoří druhé pravé rameno. Pro tuto formaci je důležité, aby hodnota EUR/GBP neklesla pod úroveň pravého ramena, tedy pod cenu 0,8600. Pokud zůstane EUR/GBP nad touto úrovní, může se dokončit pravé rameno. Následně by měl EUR/GBP zamířit na sever k ceně 0,8838, která představuje tzv. „neckline“. Potenciální proražení „neckline“ by signalizovalo vyplnění formace a další posílení eura proti britské libře.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

18.01.2019

09:59

Akciové trhy ovládl optimismus kolem obchodní války mezi USA a Čínou. Na zprávy reagovaly pozitivně na devizových trzích také rizikovější měny, jako australský dolar a rizikovější aktiva včetně ropy.

Chci číst

17.01.2019

17:04

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Podrobnosti

17.01.2019

10:02

Klidnějšího průběhu včerejší seance dokázala využít pouze americký dolar, který mírně zpevnil. V pozvolných ziscích pokračoval také akciový trh, zatímco ropa po nadprůměrně volatiltní seance udržela své zisky nad 52 dolary.

Podrobnosti