Obrácená hlava-ramena na měnovém páru EUR/GBP

Na 4hodinovém grafu EUR/GBP můžeme sledovat, jak se vytváří technická formace obrácená hlava-ramena. Aktuálně se tvoří druhé pravé rameno. Pro tuto formaci je důležité, aby hodnota EUR/GBP neklesla pod úroveň pravého ramena, tedy pod cenu 0,8600. Pokud zůstane EUR/GBP nad touto úrovní, může se dokončit pravé rameno. Následně by měl EUR/GBP zamířit na sever k ceně 0,8838, která představuje tzv. „neckline“. Potenciální proražení „neckline“ by signalizovalo vyplnění formace a další posílení eura proti britské libře.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

19.10.2018

16:26

Velmi klidný průběh dnes dosud nabídly finanční trhy. Odpoledne se postaralo o volatilitu na kanadském dolaru zveřejnění růstu kanadské inflace. Akciové trhy dnes přešlapují na místě, zatímco ropa Brent se dostala zpět nad 80 dolarů.

Podrobnosti

19.10.2018

09:55

Americký dolar zůstává silnější a je nejvýše od konce srpna. Akciové index pokračují v korekci zisků ze začátku týdne a výsledková sezona zatím není takovým stimulem, jako se očekávalo. Na komoditním trhu si své zisky zatím udržuje zlato.

Podrobnosti

18.10.2018

17:05

Seanci nahoru dolu dnes zažily devizové trhy, což bylo opět způsobené primárně vývojem amerického dolaru, který dopoledne ztrácel a odpoledne své ztráty zkorigoval. 

Podrobnosti