Obrácená hlava-ramena na měnovém páru EUR/GBP

Na 4hodinovém grafu EUR/GBP můžeme sledovat, jak se vytváří technická formace obrácená hlava-ramena. Aktuálně se tvoří druhé pravé rameno. Pro tuto formaci je důležité, aby hodnota EUR/GBP neklesla pod úroveň pravého ramena, tedy pod cenu 0,8600. Pokud zůstane EUR/GBP nad touto úrovní, může se dokončit pravé rameno. Následně by měl EUR/GBP zamířit na sever k ceně 0,8838, která představuje tzv. „neckline“. Potenciální proražení „neckline“ by signalizovalo vyplnění formace a další posílení eura proti britské libře.

Autor: Investplanet

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

24.05.2018

16:43

Britská libra se po dlouhé době dočkala pozitivního impulsu, tentokrát v podobě lepších výsledků maloobchodních prodejů. Ty rostly v dubnu ve všech sektorech o 1,6%, překonaly konsenzus 0,8%.

Chci číst

24.05.2018

10:07

Včerejší seance patřila opět mezi ty zajímavější, kdy si prošly korekcí akciové trhy, ale ani na devizových trzích nebyla o volatilitu nouze. Akciové trhy vylekalo několik událostí spolu s nově formující se vládou v Itálii, komentáře D. Trumpa k obchodní dohodě s Čínou nebo kolaps turecké liry.

Chci číst

23.05.2018

11:58

Dopolední data dnes rozhýbala devizové trhy, přičemž žádného překvapení v podobě změny trendu jsme se nedočkali a náhled na měny zasažené zprávami zůstává stejný. Dopoledne trhy čekaly na postupná data PMI a Inflace z Británie. 

Podrobnosti