Novozélandská centrální banka překvapila investory. Dnešní fundamenty

Novozélandská centrální banka překvapila investory, dnešní fundamenty

 

V brzkých ranních hodinách jsme byli svědky zvýšené volatility na měnových párech s Novozélandským dolarem. Ve 4:00 zasedala Novozélandská centrální banka, aby rozhodla o úrokových sazbách, které překvapivě snížila o 0.5 %.

Novozélandský dolar po zveřejnění výsledku následně silně oslabil. Měnový pár NZDUSD se díky tomu dostal na nejnižší hodnoty za posledního 3,5 roku.

NZDUSD, M30

 

Data celkové průmyslové produkce v Německu dopadla hůře, než se předpokládalo. Na měnovém páru EURUSD se však neuspokojivá data zatím příliš neprojevila a již druhý den se pohybuje kolem hodnoty 1.12.

EURUSD, M30

 

 

Dnešní fundamenty:

V 16:00 budou zveřejněna data Ivey PMI z Kanady, která mohou při pozitivních výsledcích zlepšit celkový náhled na globální ekonomiku.

V 16:30 nás čeká informace ohledně týdenní změny zásob US ropy. Ta se delší dobu pohybuje kolem 55 dolarů za barel, včerejší seanci uzavřela na hodnotě 53.43.

 

 

Autor: Mgr. Petr Plecháč, Analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.


Nejnovější analýzy

22.08.2019

09:05

Včerejší obchodní den zakončil zápis ze zasedání FEDu, který přesunul pozornost investorů na páteční komentář Powella. Ropa i přes snížení US zásob oslabila, globální výhled přehlušil aktuální údaje.

Chci číst

22.08.2019

07:10

Aktuální, ručně vyznačené, cenové hladiny na GBP/USD pro dnešní den.

Chci číst

21.08.2019

15:54

Data z Kanady i z USA jsou pozitivní, dobrou náladu na trzích může zkazit večerní FOMC meeting.

Podrobnosti